ניקוי פופים – כל מה שצריך לדעת

מבין הרהיטים הקיימים בעולם, פופים הם אולי הכיפיים ביותר. מתאימים לבית ולגינה, גמישים, רכים וצבעוניים – פופים הם במקרים רבות אופציית הישיבה המהנה ביותר בנמצא. עם זאת, לא רבים יודעים כיצד לטפל נכון בפופים. במאמר הבא נציג כל מה שצריך לדעת על פופים ועל ניקוי פופים.

המילוי עושה את ההבדל

עוד לפני שעוסקים בניקוי חשוב לדעת איזה פופים כדאי לרכוש. עולם הפופים התרחב למדי והיום ניתן למצוא פופים בשלל גדלים, צורות ועיצובים אשר מותאמים למטרות שונות (ישיבה בחוץ, פופים לילדים ועוד). ללא קשר לפונקציה אותה הוא ממלא או לעיצוב המבוקש, מומלץ לרכוש פופים אך רק עם חומר מילוי איכותי. פופים ממולאים כמעט תמיד בקלקר אך יש הבדל בין סוגי הקלקר השונים. כדאי לקנות פופים בהם הקלקר מגיע בצורת גרגרים עגולים. כאשר הקלקר שונה מצורה זאת (למשל קלקר גרוס) הדבר מעיד על פוף מאיכות  נמוכה, אשר עשוי אפילו להזיק לבריאות דרך נשימה של חלקיקים לא טובים. על כן זהו הדבר הראשון שחשוב להקפיד עליו בעת רכישת פוף חדש.

האם פופים מתנקים?

ניקוי פופים צריך להתאים לסוג הבד המכסה את הפוף. במידה והפוף מכוסה בבד לייקרה (בד גמיש ונפוץ בפופים) ניתן להסיר את הכיסוי ולכבס אותו בטמפרטורה של עד שלושים מעלות. במידה ועסקינן בבדים אחרים, כגון בד קנווס או בד דמוי עור, כביסה אינה מומלצת ויש לנקות את הפוף באמצעות מטלית לחה ותרסיס ניקוי. מומלץ לבצע עבודה עדינה עם הפוף על מנת שלא לקרוע אותו בעת הניקיון. כאשר לבד המכסה את הפוף יש בטנה פנימית ניתן לבצע עבודה מעט אגרסיבית יותר, שכן היא משמשת כמעין שכבה הגנה נוספת לפני ההגעה לחומר המילוי. 

גרסאות כיסוי

לפוף המצוי שני חלקים עיקריים מהם הוא מורכב – חומר המילוי והכיסוי שלו. חומר המילוי הוא המרכיב הפנימי בפוף וככזה הוא לא משנה מבחינה עיצובית. לעומתו הכיסוי גלוי לכל ולכן צריך להיות איכותי מבחינת תכונות אך גם דקורטיבי. למרבה השמחה, כיסויי פופים הם דבר שאפשר להחליף במידה והם דוהים או שהעיצוב מתחיל להרגיש שחוק ועולה הצורך בריענון. כמעט כל עסק המתמחה במכירת פופים מוכר גם כיסויים בנפרד כך שממש לא חובה לקנות פוף חדש לגמרי בשביל עיצוב מחודש.  

איכות היא שם המשחק

כאשר קונים פוף (או פופים. אחרי שקונים פוף אחד כבר קשה להיגמל) חשוב לתת דגש על איכות המוצר. אחד הדרכים לקבל אומדן מסוים על איכות המוצר התקבל הוא תעודת האחריות איתה הוא מגיע. במידה והעסק מעניק אחריות לזמן ממושך הרי שהוא עומד מאחורי המוצר אותו הוא מוכר וערב לאיכותו. דרך נוספת להעריך את איכות הפוף היא בדיקה ויזואלית של התפרים והרוכסנים בו – האם הם עשויים ברשלנות או בקפידה, מה החומר ממנו עשוי הרוכסן וכדומה.  

חייגו עכשיו ייעוץ ראשוני פנייה בווטסאפ