האם כדאי לשלב שטיח על הפרקט בבית?

שילוב של שטיח על גבי הפרקט יכול לעזור לשמור עליו, לרענן את העיצוב בלי להחליף את הריצוף, ולתת גם מענה לצורך בחימום חלל הפנים בעונות הקרות. במאמר הבא נסביר כיצד בוחרים שטיח מתאים ואיך משיגים את האווירה המבוקשת

בעלי מקצוע ממליצים כיום לשלב פרקטים בחלל הפנים של הבית. הפרקטים מעלים את ערך הנכס, קל לתחזק אותם והם מתכתבים גם עם סגנון עיצוב מודרני וגם עם סגנון עיצוב קלאסי או כפרי. יתרה על כך, פרקטים הם בשנים האחרונות חלק בלתי נפרד מעיצוב חלל הפנים של משרדים, חנויות ובתי עסק.

העניין הוא שיש אזורים בבית או במשרד שבהם פרקטים לבד לא מספיקים. בנוסף, צריך להביא בחשבון את פערי הטמפרטורות בין הקיץ והחורף. אבל כאן גם נכנסים לתמונה היתרונות של שטיחים. 

מה היתרונות של שילוב בין שטיחים ופרקטים?

היתרון של שילוב בין שטיחים ופרקטים הוא קודם כל פונקציונאלי. אם מקפידים על ניקוי שטיחים תקופתי, שומרים על הפרקט מפני בלאי ושחיקה. במקביל, אפשר לתאם שירות של ניקוי שטיחים מקיר לקיר בתוך הבית או המשרד וכך לחסוך בהוצאות.

יתרון אחר הוא דווקא דקורטיבי. אם רוצים לרענן את המראה של חלל הפנים אבל לא מעוניינים להיכנס לשיפוץ מאסיבי או להרים מרצפות, הפתרון היחיד יהיה להשתמש בשטיחים. באמצעות שטיחים, אפשר גם לרענן את המראה בחלל הפנים וגם לתת מענה לטמפרטורות שצונחות בעונה הקרה. 

טיפים לשילוב נכון של פרקטים ושטיחים – בבית ובמשרד

הסוד הוא לשלב נכון בין פרקטים ושטיחים. מצד אחד, המטרה היא לשים את השטיחים על גבי הפרקטים על מנת כאמור להגן עליהם. מצד שני, השטיחים לא אמורים להשתלט על האווירה או להסתיר לגמרי את הפרקטים המעוצבים.

הפתרון הוא לבדוק מראש איזה סגנון עיצוב של שטיחים הכי יחמיא לפרקטים. אם למשל מדובר על פרקטים טבעיים מעץ גושני, מומלץ להשתמש בשטיחים שמעוצבים בסגנון כפרי ובדגמי בד. אבל אם הפרקט הוא סינתטי, יכול להיות שדווקא שטיחי שאגי עבים יעשו עבודה טובה יותר.

איך ניתן לשמור על אווירה חמה ויוקרתית בבחירה נכונה של סוג הפרקט?

החדשות הטובות הן שאפשר לשמור על אווירה חמה ויוקרתית כבר בשלבים המוקדמים של בחירת פרקט. כדאי למשל לחשוב על הוספת השטיחים בהמשך, אך לבחור מלכתחילה פרקט גושני בסגנון עיצוב אקסקלוסיבי שמאוד מתאים למשרדים. 

אם מדובר על בית פרטי, ניתן לשקול התקנת פרקט תלת שכבתי שקל לנקות אותו מכתמים או סימני לכלוך. בכל מקרה של דילמה או התלבטות, יש מקום להתייעץ עם בעלי מקצוע ולערב אותם בתהליך קבלת ההחלטות. כך שומעים חוות דעת נוספת ומשתמשים בה כדי לבחור את הפרקט שהכי מתאים לאווירה הרצויה – גם בבית וכמובן גם במשרד. 

חייגו עכשיו ייעוץ ראשוני פנייה בווטסאפ