הסרת כתמי יין מהשטיח – מדריך

יין אמנם משמח לבב אנוש, אבל עלול לגרום לצרות צרורות. אם נכנס יין לתוך השטיח שלכם, אתם עלולים לגלות שקשה מאוד להוציא אותו משם. למעשה, רבים סבורים שזהו הכתם המורכב ביותר להתמודדות. אז איך תעשו את זה נכון?

חשיבות הטיפול המהיר

יין שהתיישן נחשב אמנם לאיכותי, אולם במקרה של כתם יין – כל דקה שעוברת עלולה להקשות על הסירה שלו. 

המשמעות היא שכבר ברגע שבו היין נשפך, חשוב לפעול בהקדם ולהתחיל במלאכת ההסרה שלו. הפעולה הראשונה שיש לבצע היא לספוג את הכתם עם סמרטוט או נייר סופג. במקרה של סמרטוט רב פעמי, הקפידו על שטיפה שלו מדי פעם כדי שהכתם לא יימרח.

למרות שה"אינסטינקט" של רבים הוא לשפשף את הכתם בכל הכוח, מתוך הנחה שזה ישפר את הסרת הכתם, בפועל חשוב להקפיד דווקא על עדינות במהלך הפעולה של ספיגת הנוזלים. הסיבה היא שהשפשוף עלול להשריש את הכתם, להרחיב אותו ואף לפגוע בשטיח.

החומרים (המפתיעים) בהם ניתן להשתמש

עם ייבוש הכתם, מתחיל למעשה השלב הבא והחשוב לא פחות. המטרה היא לספוח את היין שעוד נותר ולייבש את השטח, כשלצורך זה תוכלו להשתמש במלח סטנדרטי לבישול (אל תהססו להשתמש בכמות מלח נדיבה). יש שימליצו להיעזר בסודה לשתייה, עם או בלי מלח לבישול, אותה סופגים בנייר סופג או במטלית ולוחצים על הכתם.

יש חומרי ניקיון די בסיסיים לניקיון שטיחים, כאשר מומלץ לברר כבר במעמד הרכישה של השטיח מהם החומרים המומלצים עבורו. במדריכים שונים באינטרנט תוכלו למצוא פתרונות נוספים, לגיטימיים יותר או פחות, דוגמת קצף גילוח, וודקה או חלב.

הכתם שנשפך הוא של יין אדום? באופן מעט מפתיע, הסרת הכתמים מהשטיח יכולה להיעשות בעזרת לא אחר מאשר יישן הלבן. הסיבה לכך היא שהאלכוהול חסר הצבע גורם לדילול היין האדום, כך שהניקוי וההסרה שלו מהשטיח נעשים פשוטים יותר.

האופציה הבטוחה: פנייה לחברה מקצועית

בין אם הבחנתם בכתם "מאוחר מדי" ובין אם אתם מראש מבינים שמדובר במשימה מורכבת, תוכלו להיעזר תמיד בשירותיהן של חברות המבצעות הסרת כתמי יין מהשטיח. השירות אמנם כרוך בתשלום, אבל אין ספק שאחוזי ההצלחה שלו בהתמודדות עם הכתם יהיו גבוהים יותר ובחלק גדול מהמקרים אף מקסימליים. 

חברות אלה מחזיקות בכוח אדם מיומן ובחומרי ניקיון מקצועיים, המותאמים לכל משימה על פי סוג השטיח, החומר ממנו הוא עשוי, דרגת החומרה של הכתם וכן הלאה. פנייה לחברת ניקיון מקצועית היא גם אפשרות בטוחה, שמוציאה מהתמונה נזקים שנגרמים לשטיח פשוט כי לא יודעים כיצד לנקות אותו.

אתם מוזמנים ליצור קשר עם חברת ניקיון בהקדם האפשרי לקבלת ייעוץ ראשוני ולהזמנת שירות. חלק מהחברות פועלות בזמינות גבוהה במיוחד, אפילו בזמנים לא שגרתיים, כך שתוכלו לקבל את המענה בהקדם האפשרי.

חייגו עכשיו ייעוץ ראשוני פנייה בווטסאפ