ניקוי שטיחים בריאות ואיכות חיים

בין עם זה חלל של כמה מטרים בודדים או חלל של מאות מטרים, השטיחים סופגים כמות גדולה של אבק, חיידקים, לכלוך. הקושי הרב שבניקיון שגרתי השטיחים שלכם עשויים להיות בית נחמד מאוד לחיידקים ולאבק 🙂

איך אנחנו מצליחים להגיע לתוצאה טובה בניקוי שטיח מקיר לקיר?

למעשה הציוד שלנו מיועד במיוחד לניקוי שטיחים מקיר לקיר, בשונה משטיח רגיל שניתן לאסוף ולהחזיר לאחר ניקוי מהמפעל, הרי שכאן הפעולה צריכה להתבצע אצלכם.

איך התהליך עובד?

הצוות שלנו מגיע לניקוי השטיח אצלכם עם מכונות, בתיאום מראש נפנה את  חלל, לאחר מכן נכנס לתהליך של 4 השלבים, ניקוי, שטיפה, ייבוש, ניקוי.

כמה זמן ייבוש?

לאחר סיום ניקוי השטיח מדובר בתהליך המתנה של בין 6-8 שעות עד לייבוש מקסימלי. וחזרה לשיגרה 🙂

השימוש בשטיחים מקיר לקיר מאוד פופולרי בבתים ובמשרדים רבים בישראל. התחושה והמראה שמעניקים שטיחים מקיר לקיר בחלל מאוד אהובה, הודות לחמימות , ההרמוניה וההומוגניות שמראה השטיח מקיר לקיר יוצר בחלל וכן האהבה הגדולה שיש לנו הישראלים כלפי שטיחים.

ניקוי שטיחים מקיר לקיר

אפשרויות העיצוב בחיפוי של שטיחים מקיר לקיר עצומות.  בעקבות טכנולוגיה מתקדמת, מבחר סוגי השטיחים שניתן לשלב בחיפוי מקיר לקיר הוא רחב מאוד וכולל סוגי שטיחים בשלל דגמים ועיצובים, סוגים שונים של סיבים בעלי אורכים וצפיפות שונים שכמובן עשויים מחומרים טבעיים או חומרים סינתטיים ובפרישה על משטחים שונים ומגוונים.  אופי השטיח, סוגו, סוג הסיבים הצפיפות שלהם והשטח בו הם פרושים בעלי השפעה על מחיר השטיח וכמובן שלכל הפרמטרים הללו יהיו בעתיד גם השפעות לגבי התחזוקה והניקיון השוטף של השטיחים.

לחשוב על הניקיון והאחזקה השוטפת כבר בשלב ההתקנה

כשמתקינים שטיח חשוב לחשוב על התחזוקה השוטפת מראש ולהתחשב בה גם בעת בחירת השטיח. התאמת השטיח לחלל תשפיע גם על סוגי הכתמים והלכלוך האפשריים שיופיעו בשטיח ואותם יהיה צורך לנקות. לדוגמא במשרדים במידה ויש שטיח גם על גבי הרצפה מתחת לשולחנות העבודה עלולים להיווצר כתמי דיו שיגרמו כתוצאה מנפילת עטים מהשולחן. בנוסף במקרה של התקנת רהיטים על גבי שטיח משפיע גם הוא על התחזוקה של השטיח ואפשרויות הניקיון העתידיות. בשונה מחללים בהם בטרם לניקיון מרימים רהיטים מהרצפה על מנת שניתן יהיה להעביר שטיפה, במקרה של חלל עם שטיח מקיר לקיר אמצעי הניקיון המרכזי שיעשה בו שימוש יהיה שואב אבק. בחירת הרהיטים חשובה מאוד וכדאי לבחור ברהיטים שיוכלו להתחשב בצורך לשמור על הניקיון ועל המפגש בניהם ובין השטיח.

בעת התקנת השטיחים בחלל, חשוב לקבל מידע מפורט וכתוב אודות תהליך ההתקנה והחומרים שבהם נעשה שימוש. בנוסף חשוב לבקש מהמתקינים להשאיר בידכם פיסות של השטיחים בצבעים השונים ולפרט את כל פרטי הצבעים וסוגי השטיחים לכל אחד מהגוונים למטרות שנפרט בהמשך.

ניקוי שטיחים מקיר לקיר

אחד מהיתרונות הגדולים בשימוש בחיפוי של שטיח מקיר לקיר הוא העמידות הגבוהה של החיפוי בחלל – כמובן שלכל חומר יש בלאי ולפני שמתקינים את השטיחים השונים בחלל חשוב לבדוק את האופן שבו יש לטפל בשטיחים באופן שוטף ובמקרים מיוחדים ולהיערך לכך מראש.

כיצד לתחזק שטיח מקיר לקיר?

כמו כל שטיח או רהיט הממוקם בחלל וצובר אבק כך גם שטיח מקיר לקיר יש לנקות בראש ובראשונה מאבק. בנוסף, בשונה מניקיון כתמים או ניקיון רציף בחללים עם ריצוף או פרקט, בחללים עם שטיח מקיר לקיר הניקוי במים לא אפשרי ולכן, בראש ובראשונה חשוב מאוד לנסות להימנע משהיה עם אוכל ומשקאות בחללים מחופים בשטיחים מקיר לקיר. וכן נהוג לא להסתובב בחללים הללו עם נעליים או ביגוד רטוב.

כמובן שיש הבדל אם השטיח מחפה את כל החלל או חלקים ממנו.

חשוב לוודא בעת התקנת השטיח כיצד הוא מתבצע , עם איזה חומרי הדבקה וכד' במטרה להתאים בהמשך את הניקיון השוטף.

איך מתבצע תהליך שאיבת האבק בשטיחים מקיר לקיר?

שאיבת האבק היא הפעולה החשובה ביותר לתחזוקה שוטפת בכל מה שקשור לטיפול נכון בשטיחים מקיר לקיר. מעבר לניקיון של לכלוך/פירורים יש חשיבות בריאותית גדולה לשאיבת האבק בתדירות גבוהה על מנת שלא ייווצרו בין הסיבים פטריות וחיידקים וכן שלא ייווצר יותר מדי אבק ולכלוך שיוכל לגרום לתחלואי עור ונשימה שונים.

בחירת שואב אבק מתאים למשימה החשובה הזו היא פעולה קריטית. על השואב להיות מסוגל לאפשר את הניקיון של השטיח בשטחים גדולים כמה שיותר מהר ויסודי וכן לאפשר שאיבה לגובה- על הקירות. בנוסף חשוב להתאים את עוצמת השאיבה לסוג השטיח ואופן ההדבקה שלו במבנה. שאיבה חזקה מדי עשויה ליצור קרחות או לרופף את ההדבקה ושאיבה חלשה לא תתנקה כמו שצריך ולכן מיותרת.

במה שונה ניקוי שטיח מקיר לקיר מניקוי שטיח רגיל?

  1. ניקוי שטיח רגיל עשוי להיות פשוט יותר מאחר וניתן להוציא את השטיח מהמקום לקחת אותו למפעל ולבצע בו תהליך טיהור וניקוי, בעוד ששטיח מקיר לקיר לא ניתן להוצאה.
  2. בנוסף בדרך כלל מדובר בכמות מטרים נכבדת והאבק והכתמים צברו לעצמם נחלה של ממש בשטיח 🙂 יש צורך בשואבים ומכשור מתקדם יותר להתמודד עם קרדיט האבק והכתמים.
  3. בשונה משטיח רגיל שלאחר ניקוי אפשר לתלות או במקרה שלנו להניח במפעל לייבוש והחזרה, שטיח מקיר לקיר מגביל את האנשים מדרוך עליו לפחות למשך זמן של בין 8-12 שעות במקרה הכי נמוך.

ניקוי כתמים בשטיח מקיר לקיר

לכל כתם האופי שלו והדרך המתאימה ביותר לנקותו. המשותף לכל סוגי הכתמים היא ההבנה כי ניקיון של הכתם כמה שיותר סמוך למועד היווצרותו יהיה עדיף. ספיגת הנוזלים במהירות המרבית באמצעות נייר סופג/מגבת נקייה היא כמעט תמיד הפעולה הראשונה שיש לבצע במקרה של היווצרות כתם על גבי השטיח. בהמשך בהתאם לסוג הכתם יש לבצע קודם כל ניסוי על גבי השטיח במקום נסתר או על גבי דוגמת שטיח שנשארה אצלכם כדי לבדוק שהחומר לא משפיע על הצבע או המרקם של השטיח לפני שתעשו בו שימוש.

חשוב וכדאי לפני שעושים פעולה עם חומרים או מתחילים לנקות כתמים באופן עצמאי להיוועץ עם אנשי מקצוע מנוסים שיוכלו להנחות אתכם כיצד לנהוג בכל מקרה.

התאמת סוג הניקיון המקצועי לסוג השטיח

לפני שמזמינים חברת ניקיון מקצועי לניקוי שטיחים מקיר לקיר יש לבצע בדיקה ולוודא שהמנקים שיגיעו בעלי המלצות לגבי איכות ואמינות בשירות שהם מציעים.

בשונה מהדרך לנקות בדים , טקסטיל וספות, במקרה של שטיחים יש לקחת בחשבון את ההשפעה של חומרים שונים על הסיבים והאפשרות של הסיבים להידבק זה לזה במקרה של היווצרות כתם ולכלוך.

לפרטים על ניקוי שטיח פרסי לחצו כאן

קיימים חומרי ניקוי שונים ומגוונים לניקוי ייעודי של שטיחים וכתמים וכן מכשור מותאם . אך לפני שתרוצו לקנות חשוב להיוועץ לפני עם מומחי ניקיון שטיחים מקצועיים.

לרשימת טיפים והמלצות לניקוי שטיחים לפי סוגי כתמים שונים ניתן גם להקליק כאן

ניקוי שטיחים מקיר לקיר מקצועי:

פעם במספר חודשים מומלץ לבצע ניקיון מקצועי של השטיחים מקיר לקיר בחלל. בנוסף לתחזוקה השוטפת ולא כתחליף. הסיבה היא המכשור והחומרים שמתאפשרים לפעילות הניקיון של השטיחים שלא מתאפשר ברמה הפרטנית. לחברות ניקיון מקצועיות טובות יש מכשור מתקדם שמאפשר למומחי הניקיון לנקות את השטיחים בצורה יסודית ולא להשאיר לכלוך ואבק. בנוסף פעילות הניקיון המקצועי יאפשר פעולת חידוש ושימור לשטיח באמצעות הזרקת חומרים מיוחדים שישאירו את המראה של השטיח ממש כמו שהיה בעת ההתקנה שלו. במקרים מסוימים יצליחו מנקי השטיחים המקצועיים לנקות כתמים שונים שלא ניתן יהיה לנקות אותם באופן עצמאי.

במידה והחלל מתלכלך ברמה גבוהה כדאי לבצע ניקיון מקצועי אחת לרבעון אבל לשמור על ניקיון מקצועי לא פחות מפעמיים בשנה במינימום. מומחי הניקיון המקצועיים מנוסים ומכירים סוגים רבים של שטיחים וכתמים ויודעים לנקות בצורה טובה כמעט כל כתם קיים. במידה ואין אפשרות לנקות כתמים משטיח המומחים ידעו לומר לכם זאת וכן מה ניתן לעשות כדי להתמודד איתו.

כדאי לשים לב בשיחת הטלפון לאופן שבו עונים לכם לפנייה, מהירות החזרה אליכם , והשאלות השונות שיישאלו לצורך התיאום. קריטי למי שיגיע לנקות לדעת מה סוג השטיח, מאילו חומרים הוא עשוי ובאלו שטחים. איפה יש נקודות חשמל קרובות ומידות של השטח שבו מותקנים השטיחים בחלל.  סוג השטיח, אופי הסיבים , הצפיפות, האורך והחומרים מהם הוא מיוצר, והשטח עליו מתפרשים השטיחים בחלל, ישפיעו על אופן הניקיון השוטף. בנוסף לכל סוג כתם כשהוא בא במגע עם חומרי השטיח השונים יש תנאים משלו לניקיון מיטבי.

כשמזמינים חברת ניקיון מקצועית לניקוי שטיחים במקרים רבים תוכלו לנקות באותו הזמן גם ספות ווילונות או אם יש לכם שטיחים נוספים שאינם מקיר לקיר שגם תרצו לנקות. חשוב לציין זאת מראש לפני הגעת המומחים.

אם אתם מתכננים התקנת שטיח מקיר לקיר או שביצעתם התקנה ואתם מעוניינים לבחור חברת ניקיון מקצועית ואיכותית לניקיון השטיחים שלכם , כל מה שתצטרכו לעשות מכאן הוא להקליק ואחד ממומחי הניקיון שלנו יחזור אליכם במהרה.

פעם בחצי שנה מומלץ לבצע ניקוי רטוב לשטיחים כפי שחברתנו עושה, המורכב מהזרקת חומרי ניקוי, קרצופו של השטיח, יניקת הלכלוך וציפוי בחומר מיוחד המגן על הסיבים. פעולות אלו יתרמו לשמירה על השטיח וימנעו הצטברות של אבק ולכלוך בתוכו.

חייגו עכשיו ייעוץ ראשוני פנייה בווטסאפ