במקור שטיחים יוצרו מעורות של בעלי חיים, הרבה לפני שהתפתחה מתודולוגית אריגה מסיבי צר או סיבים עשויי חומרים אחרים.

וכמובן הרבה לפני שהתפתחה הטכנולוגיה המכאנית שמאפשרת אריגת שטיחים באמצעות מכונות ועם סיבים סינטטיים.

שטיחי עור מיוצרים מיריעות עור מעובד של בעלי חיים שונים – הנפוץ ביותר בניהם הוא עור פרה אך קיימים סוגי עורות נוספים כמו זברה, כבשה, תנין ועוד שמהם מיצרים פרטים שונים וגם שטיחים.

ניקוי שטיחים עור פרה

אם בעבר נועדו השטיחים למטרת חימום בלבד. יריעות העור חוברו זו לזו לפעמים במספר שכבות ליצירת בידוד.

כיום שטיחי עור משמשים לקישוט ולתלייה על קיר או במקרים נדירים בהם הם מונחים על גבי הרצפה מדובר בחללים אומנותיים כמו גלריות אומנות או משרדים יוקרתיים במיוחד.

 בעידן המודרני השימוש ביריעות עור פרה או בעלי חיים אחרים מתמעט. הן בשל המודעות הגוברת לזכויות בעלי חיים ומגמת הטבעונות הגדלה ומתפשטת בעולם והן בשל מחיר השטיח שמתייקר מאוד.

 מה חשוב לדעת על שטיחי עור?

כמו בשטיחים אוריינטליים או שטיחי עבודת יד ארוגים, גם במקרה של שטיח העשוי מיריעות עור חשוב מאוד לדעת מה מקור המוצא של השטיח. מה חומר הגלם של העור- מאיזה בעל חיים הוא הופק והיכן. גם למועד /שנת הייצור שלו חשיבות שתשפיע הן על מכירתו בעת הרכישה שלו אך גם על האופן שבו יהיה לתחזק את השטיח ולנקות אותו.

ככל שיהיה בידכם מידע רב יותר לגבי השטיח כך האחזקה והניקיון שלו יתאימו יותר .

בטרם רכישת שטיח עור פרה חשוב לוודא שהשטיח עבר חיטוי וכן השמדה של עש.

לשטיחי עור שמקור הייצור שלהם הוא אורוגוואי יש ברוב המקרים את איכויות הייצור הטובות ביותר ברמה גבוהה של ניקיון ותפירה.

חשוב להבחין בן שטיחים העשויים מיריעת עור אחת שלמה לבין שטיחים המורכבים ממספר יריעות עור שונות, שנתפרו זו לזו. בשטיחי עור לפעמים נעשה שילוב של חומרי גלם אחרים כמו מתכת /עץ וצמר שמאפשרים את חיבור היריעות זו לזו בצורה מעוצבת ולעתים מאפשרים עיצוב יצירתי נוסף לשטיח.

איך מתבצע ניקוי שטיחים עור פרה?

משום ששטיחי העור יקרים ועדינים הניקיון שלהם עדין לא פחות. חשוב להתייחס לניקיון השטיח בכובד ראש כדי להאריך את משך חיי השטיח ואת השווי שלו.

עור הנו חומר נושם ובתהליך העיבוד שלו העור עובר מצבים של מתיחה וקיפול תפירה וכמות התהליכים שעבר העור תשפיע בהמשך על העדינות שלו והחוזק שלו. בהתאם לאלה יש לטפל בשטיח.

בשונה משטיחים ארוגים, שטיחי עור חובה לנקות לפחות אחת לשבוע באמצעות מטלית לחה בחלקו החיצוני והפנימי של השטיח. בנוסף אחת לשבוע או מקסימום שבועיים יש לשאוב את השטיח באמצעות שואב אבק.

למרות הטיפול העצמאי שלכם בשטיח הלכלוך והאבק שנצברים בו עדיין מחייבים ניקיון מקצועי אחת לתקופה.

באמצעות ניקיון מקצועי יוחדרו לשטיח חומרים מותאמים שלא רק ינקו את השטיח לעומק ובאופן יסודי אלא גם יחדירו לו חומרים משמרים שיאריכו את אורך החיים של השטיח וישמרו על שוויו.

ניקוי שטיחים עור פרה – במקרה של כתמים -מה עושים?

היות ושטיחי עור ניתן לנקות באמצעות מטלית לחה הרבה מסוגי הכתמים ניתן לנקות בקלות. למרות זאת במקרה שהשטיח בעל צבע בהיר או בעל חלקים בהירים שעשויים להתלכלך ולספוג צבע בעומק חשוב להיוועץ במומחי ניקיון מקצועיים לפני שמנקים אפילו במטלית לחה.

כתמי יין אדום, דם, או קטשופ לדוגמא , כתמי שוקולד או אפילו כתמי צבע ודיו. לכל אחד מהם אופי שונה ויכולת מפגש שונה עם השטיח בהתאם לסוג השטיח ואופי העיבוד שעבר.

במקרים מסוימים תידרש עבודת שחזור וצביעה לשטיח במידה והכתם לא ניתן לניקיון.

הכלל שתופס גם לגבי ניקיון של שטיחי עור הוא המהירות שבה ניתן לספוג נוזלים כמה שיותר מהר וקרוב ליצירה של הכתם על ידי נייר סופג או מגבת – לא בתנועות ניגוב אלא בהנחת הספוג על הכתם ולחיצה מלמעלה כלפי מטה לספיגה של הנוזלים.

לאחר ספיגה מקסימלית של הנוזלים יש להיוועץ עם מנקי שטיחים מקצועיים לגבי המשך הניקיון.

איפה מנקים שטיחי עור?

שטיחי עור תלוי בגודלם ומורכבותם ניתן לנקות בחלל בו הם ממוקמים בניקוי יבש.

מומחי הניקיון יגיעו אליכם עם המכשור, הציוד והחומרים המתאימים ויוכלו לבצע את הניקיון בחלל עצמו. במקרים בהם מדובר בחלל פעיל שלא מתאפשר בו ניקיון ניתן לשנע את השטיח למפעל ניקיון – ולבצע את הניקיון מחוץ לחלל.

חשוב מאוד שלפני שתבחרו איך ואיפה לנקות תוודאו שחברת הניקיון שלכם איכותית וטובה.

כשמדובר בשטיח עור יקר חשוב מאוד לא להקל ראש בבחירת חברת הניקיון שלו.

ניקוי שטיחים עור פרה – איך תדעו שחברת הניקיון טובה?

בשיחת הפנייה שלכם לחברת ניקוי שטיחים תוכלו להתרשם מהמענה הטלפוני ומאופן ההתייחסות של הנציגים שיענו לכם כלפי הפנייה.

ככל שישאלו יותר שאלות לגבי השטיח , מקור הייצור שלו, החומרים, הצבעים, התהליכים שעבר, אופי החיבור שלו, איפה הוא ממוקם בבית, סביבת העבודה בה הוא מצוי, החשיפה לשמש, הגודל ועוד כך תדעו שמדובר במומחים.

לא תוכלו לקבל הצעת מחיר בטלפון לפני שמומחה ניקיון יראה את השטיח ויאפיין ויאבחן את הצרכים שלו.

קיימים טווחי מחירים לניקיון שאותם תוכלו לקבל כדי להעריך מראש האם תוכלו לבצע את הניקיון או לא.

חשוב לוודא שיש לחברת הניקיון ביטוח למקרה של תקלות ושתקבלו הערכת שווי לשטיח מבעוד מועד.

לפני שבוחרים חבר ניקיון לשטיח עור , ממש כמו לפני שבוחרים רופא עור חשוב לקבל המלצות מלקוחות מרוצים. לא להתעצל ולדבר עם לפחות אחד או שניים שתבקשו מחברת הניקיון את הפרטים שלהם. בדקו עם הלקוחות איך התבצע הניקיון, השירות, המחירים, שביעות הרצון, האם עושים שימוש חוזר וכל שאלה נוספת שתרגישו צורך לבדוק.

במידה ויש לכם שאלות , תהיות או תרצו פרטים נוספים לגבי שטיחי עור וניקיון של שטיחים הקליקו פה ואת היתר אנחנו נשמח לעשות מכאן.

חייגו עכשיו ייעוץ ראשוני פנייה בווטסאפ