אחת השאלות שעולות בכל הקשור לניקוי שטיחים, כמו במקרים רבים אחרים, האם אנחנו חייבים לעשות את זה אצל חברה מקצועית או שמא אנחנו יכולים לעשות את זה לבד. לרכוש תכשיר מסוים ולבצע את התהליך או להכין תרכובת מסוימת ולהחליט שאנחנו מנקים את השטיח שלנו בעצמנו.

זו שאלה מהותית מאחר ובבסיסה עומד עניין כספי, האם אנחנו יכולים לחסוך עלויות לא מעטות על ניקוי שטיחים בבית ובעסק או שמא מדובר על הוצאה שאין לנו ברירה אלא לבצע אותה. לפעמים זה יכול להגיע לחסכון של מאות שקלים, אך השאלה היא לא רק האם אנחנו יכולים ליהנות מחסכון כלכלי, אלא האם זה משתלם לנו בכלל.

יש מקרים בהם אנחנו יכולים לנקות את השטיח שלנו בעצמנו, בוודאי אם אנחנו יודעים איך לעשות את זה ואם אנחנו עושים את זה מהר, אחרת הכתם עלול להידבק ולהשתרש בשטיח, אז כבר לא נוכל להסיר אותו באופן עצמאי, נידרש לקחת אותו לחברה שמתמחה בניקוי שטיחים בדרום או בכל מקום אחר. יש מקרים לעומת זאת, שדי ברור שאנחנו לא יכולים לנקות את השטיח לבד, בוודאי אם מדובר על מקרים קיצוניים של לכלוך וכתמים שהצטברו עם הזמן ומחייבים טיפול מקצועי ויסודי בבעיה.

חברות ניקוי שטיחים בדרום ובכל מקום אחר יכולות להציע לנו מגוון רחב של טיפולים שונים בשטיחים. בין אם זה אומר, ניקוי של כל השטיח על ידי מכונות מסוגים שונים, ניקוי על ידי כלים ואמצעים שונים באופן נקודתי, הסרת כתמים, הסרת שערות, אבק, חול ועוד. כל דבר כזה יכול לגרום נזק משמעותי לשטיח ועל כן יש צורך להפעיל את כל הכלים הכבדים ביותר.

כעת נעסוק בשאלה, מתי נכון להשתמש בשירותיה של חברה שמתמחה בניקוי שטיחים בדרום או במקום אחר, וכן מתי נכון לעשות את זה בעצמנו, אם בכלל זה נכון לנהוג כך.

ניקוי שטיחים בדרום – מתי נשתמש בשירותיה של חברה חיצונית

התשובה מתחלקת ל-2-3 חלקים עיקריים. מן הסתם ההסבר הראשון לכך הוא, כשמדובר בכתם או לכלוך רציני שאנחנו לא יכולים להסיר בשום צורה אחרת. אנחנו לא יכולים להשאיר כתמים או אלמנטים אחרים לאורך זמן או לנסות לנקות אותם בעצמנו. אנחנו חייבים לעשות את זה דרך חברה מקצועית שמתמחה בנושא.

ההסבר השני, אנחנו חייבים לנקות את השטיח בעזרת חברה מקצועי, כאשר מדובר על כתם שאין שום דרך אחרת להתמודד איתו, אלא באמצעות אמצעים שנמצאים רק בידיי חברות מקצועיות. למשל, אם מדובר בכתם שומן רציני, כתם שנוצר מפעולה של מכונה שיצאה משליטה, בוודאי אם מדובר בשטיח ביתי שסופג צואה ולכלוך אחר מסיבות שונות, קיצוניות (למשל, שטיח שנהרס בזמן פיצוץ צנרת).

ההסבר השלישי קשור לזמן ולעלויות. כאן לא מדובר בהכרח בעניין מקצועי כמו בעובדה שאנחנו נידרש להשקיע הרבה זמן והרבה כסף בניקוי השטיח בעצמנו, לכן רצוי שגורם חיצוני יעשה זאת בשבילנו. זה אולי יעלה לנו, אבל זה ישתלם.

ניקוי שטיחים בדרום – מתי כן נעשה את זה בעצמנו?

בעיקרון, כשמדובר על כתמים קטנים, מצבים בהם מדובר בלכלוך פעוט שאנחנו יכולים להסיר אותו בעצמנו, וכן כשמדובר בשטיחים שאנחנו לא רוצים להשקיע בהם יותר מדי זמן או כסף. אם מדובר בשטיח יקר, שטיח עבודת יד, אז אנחנו נרצה שהוא יקבל את הטיפול הטוב ביותר, אם מדובר בשטיח רגיל, סטנדרטי, אין שום סיבה שנשקיע בניקיון שלו יותר ממה שהוא עלה לנו בפועל.

רצוי שנעשה את החישובים האלה ואז נחליט מה נכון עבורנו.

חייגו עכשיו ייעוץ ראשוני פנייה בווטסאפ