אחד מסוגי השטיחים הכי איכותיים ובמקרים רבים גם הכי יוקרתיים, הם שטיחים עבודות יד. מדובר על שטיחים שארגו אותם בעזרת הידיים ולא בעזרת מכונות, שטיחים אשר עשויים בד אמיתי, אריגים מקוריים ולא בד סינתטי. אנחנו יכולים למצוא שטיחים כאלה אשר מיובאים מטורקיה, הודו, וכן אנחנו יכולים למצוא שטיחים כאלה מפרס (איראן), אפגניסטאן, ומדינות אחרות במזרח אסיה. כמו כן, אפשר למצוא שטיחים עבודות יד מאפריקה ומדרום אמריקה.

שטיחים שכאלה יכולים לאתר בתים פרטיים, מסעדות, בתי קפה, חנויות ובתי עסק אחרים. מאחר והם עשויים עבודות יד, אז סביר להניח שהם מקוריים לגמרי, בדרך כלל הם בעלי דוגמא אחת ולא יותר, כלומר אנחנו לא נמצא את אותו שטיח בשני מקומות שונים, מה שאומר שהם מאפשרים לנו לעצב את המקום בצורה מרשימה וייחודית, שונה מכל מה שאנחנו מכירים ויכולים להשתמש בעזרת אמצעים אחרים

מאחר וכך הדבר, הרי שאנחנו חייבים להיעזר בחברה שמתמחה בניקוי שטיחים עבודות יד בשביל לשמור עליהם. אנחנו לא יכולים להשתמש בחברות שמתמחות אך ורק בניקוי שטיחים סינתטיים ומן הסתם, אנחנו לא יכולים גם להתייחס לניקוי שטיח עשוי עבודת יד בצורה דומה לאופן בו אנחנו מתייחס לשטיח אשר נעשה בעזרת עבודת יד. מדובר על שטיחים מסוגים אחרים לגמרי, שטיחים איכותיים ומיוחדים ועלינו לשמור על החומר ממנו הם עשויים בשביל שנוכל להמשיך וליהנות מהשטיח ומהעיצוב שלו.

בטרם נסביר כיצד מטפלים בשטיח עבודות יד חשוב להדגיש שני דברים. ראשית, אם השטיח מתלכלך בצורה מסוימת, הרי שעלינו לשלוח אותו מיד לניקוי. אנחנו לא יכולים לחכות, שכן ייתכן והלכלוך, בוודאי אם מדובר בכתם כזה או אחר, יצטבר על גבי השטיח ויהרוס אותו. שנית, אנחנו צריכים להקפיד שניקוי השטיח יתבצע באמצעות חומרים איכותיים, אפקטיביים, אחרת אנחנו עלולים לגרום לו נזק.

ניקוי שטיחים עבודת יד

כיצד מנקים שטיח עבודות יד

כאמור, האופציה הטובה ביותר היא לפנות אל חברה שמתמחה בשירות של ניקוי שטיחים עבודות יד, אך במידה ויש צורך לבצע הליך ראשוני של ניקוי בעצמנו, אזי שאנחנו צריכים לדעת כיצד לעשות זאת. למשל, אנחנו צריכים להשתמש במים ולא בחומץ בשביל לא לגרום נזק לצבע, כמו כן, אנחנו צריכים להשתמש באלמנטים עדינים ולא חזקים מאחר ושטיח כזה הוא הרבה יותר עדין משטיח רגיל, בכלל המרכיבים ואופי העבודה שלו.

חשוב מאוד להקפיד על כך שהשטיח יעבור טאטוא לעיתים תכופות, שוב הכל בעדינות, במטרה למנוע ממנו לצבור אבק, חשוב להשתמש במברשת עדינה מאוד, ובצורת הברשה מותאמת.

אם אנחנו פונים אל חברה מקצועית, סביר להניח שהיא תשמש במכשור המותאם לניקוי השטיח, כמו כן, היא תשתמש בחומרים מתאימים לצורך פירוק הכתמים השונים שהצטברו על השטיח ובנוסף לכך, היא תקרצף אותו באופן כזה שיאפשר לנו לשמור על השטיח נקי ושלם.

כיצד בוחרים חברת ניקיון שטיחים עבודות יד

הדרך הנכונה לעשות את זה, היא לבדוק תחילה מה קטלוג השירותים של החברה והאם היא מציעה שירות ניקיון עבור שטיחים שכאלה. במידה וכן, רצוי לבדוק מה הניסיון שעומד לרשות, עד כמה צוות החברה מתמחה בניקוי שטיחים עבודות יד מהסוג שלנו, וכן אילו כלים ותכשירים עומדים לרשות החברה.

בהמשך עלינו לקרוא המלצות, חוות דעת ולראות האם מדובר בחברה רצינית, חברה אמינה שאנחנו יכולים לסמוך עליה. במידה וכן, אז נבקש הצעת מחיר ונוודא שהיא כוללת לא רק את תהליך הניקוי אלא גם איסוף והחזרה של השטיח.

אולי יעניין אותך לקרוא גם על ניקוי שטיח פרסים

חייגו עכשיו ייעוץ ראשוני פנייה בווטסאפ