ניקוי ספות מקצועי

אין כמו לחזור הביתה מיום עבודה מפרך, להוריד את הג'קט , להניח את התיק ולהתרווח בסלון על הספה , להדליק את הטלוויזיה ולשכוח מהמטלות והמשימות בעבודה. למי מאיתנו אין חלום להגיע לרגע הזה ביום?  כמובן שהחלום הזה יוצא מנקודת הנחה של הספה בסלון נוחה ומרגיעה ובשביל שהיא תהיה כזו היא חייבת קודם כל גם להיות נקייה.

אין דבר יותר לא נעים מלשבת על ספה עם כתם דביק או ריח חזק או לגלות שבדיוק דקה אחרי שהתיישבתם עם כוס הקפה הוא נשפך על הספה ולא רק שהרטיב אותה ואתכם אלא גם עשוי ליצור כתם שלא ירד.

גם בלי שהקפה יישפך על הספה, קרוב לוודאי שהספה שלכם כבר לא נראית חדשה ונקייה כמו שהייתה ביום שבו רכשתם אותה וכמו שאתם מדמיינים בחלום ההירגעות שלכם. החדשות הטובות הן שהיא יכולה לחזור להיות ולהראות כזו ודי בקלות.

שאלות נפוצות בניקוי ספות

  1. בכל פעם כשאתם לא בטוחים הרימו טלפון והיוועצו ביועץ ניקיון ספות מומחה – או מי שסיפק לכם את הספה או הרפד שריפד אותה או חברת ניקיון ספות אמינה ומקצועית שתהיה זמינה ושירותית.
  2. לא לדחות את הניקיון – לשאוף לנקות את הכתם כמה שיותר בסמיכות למועד היווצרותו. הסיבה היא שיש מרווח זמנים עד שהכתם מתייבש ואז יותר קשה לנקות אותו.
  3. לנקות כל כתם בהתאם להנחיות המתאימות- לכל כתם על כל ספה יש דרך משלו להתנקות. לא נכון לנקות את כל הספות באותו האופן וכך גם לא נכון לנקות את כל סוגי הכתמים באותו האופן.
  4. לפני שעושים שימוש בחומר לניקיון יש לעשות ניסוי במקום נסתר כדי לא להיות מופתעים ולוודא שהחומר מגיב טוב על סוג הריפוד.

כדאי מאוד למקם בקרבת הספה מגבונים לחים ללא בישום ונייר סופג. כל כתם שמשלב גם נוזל נכון לספוג את הנוזל באמצעות הנייר הסופג לפני שמנגבים או מורחים חומר או מטלית.

הנטייה הראשונית בניקיון היא קודם כל להרטיב ולנגב- במקרה של ניקוי ספות במרבית המקרים הנטייה הזו תזיק.

ניקוי ספות

ניקוי ספות – כתמי הספות הנפוצים ביותר

שירות הסרת כתמי שומן מהספה

כתמים שומניים- כתמים שנוצרים מחומרים שבהם ריכוז השומן גבוה- שמן או חמאה קרמים שונים לידיים לפנים ולגוף וכד' – יש למלא כוס במים חמים (לא רותחים). להוסיף למים כף של נוזל כלים לערבב ובאמצעות מטלית נקייה או ספוגית ניקוי לטבול בנוזל ולשפשף בעדינות את הכתם. יש לוודא שהנוזל והשפשוף מתבצעים אך ורק באזור הכתם. בסיום השפשוף יש לספוג את הנוזלים באמצעות נייר סופג או מטלית יבשה. ניתן לייבש את האזור גם באמצעות מייבש שיער. במידה ולאחר הייבוש נשאר עוד זכר לכתם יש לחזור בעדינות על התהליך שנית.

שירות הסרת כתמי דם מהספה

כתמי דם  – נחתכתם או נפצעתם על הספה ודם לכלך את הספה? ראשית יש לטפל בפצע. מיד לאחר מכן יש לספוג את הדם באמצעות מטלית יבשה או נייר סופג. לאחר מכן יש לערבב בכוס מים חמים שלוש כפות חומץ לבן ושלוש כפות של נוזל לניקוי כלים. באמצעות מטלית נקייה או מברשת עדינה יש לטבול בנוזל ולנקות את הכתם. במידה ומדובר בכתם גדול והניקוי העדין לא הספיק, ניתן להשתמש באמוניה אך ורק לאחר שניסיתם קודם על מקום נסתר בספה את החומר ווידאתם שהוא לא משאיר סימן. במידה והניסוי הצליח והצבעים והמרקם של הריפוד נשארו זהים יש לטבול את המטלית במעט מהאמוניה ולהרטיב באמצעותה את הכתם ולהמתין 5 דקות. לאחר מכן יש לנקות את הכתם באמצעות מגבון לח ולייבש.

שירות הסרת כתמי מזון מהספה

כתמי מזון  – רטבים, קפה, קטשופ, שוקולד,חלב, ביצים וכד' – ראשית יש לנסות לספוג את הנוזלים באמצעות נייר סופג או מטלית יבשה. בהמשך יש לערבב בכוס מים חמים 3 כפות חומץ לבן ו3 כפות נוזל כלים לטבול מטלית בנוזל ולשפשף בעדינות את הכתם. לאחר מכן לספוג שוב את הנוזלים באמצעות נייר סופג או מטלית יבשה. במידה והכתם עקשן ניתן לנסות לטבול מטלית במעט אמוניה אך רק לאחר שניסיתם קודם לעשות שימוש בחומר במקום מוסתר בספה ווידאתם שאין לו השפעה על המרקם או הצבעים. לאחר שהניסוי הצליחה תוכלו להרטיב את הכתם ולהמתין 5 דקות ולאחר מכן לספוג את הנוזלים שנותרו.

כתמי יין או מיצי פירות – יש לספוג את שאריות הנוזלים מהספה באמצעות נייר סופג או מטלית יבשה, לאחר מכן למרוח מעט חומץ לבן על הכתם ולהמתין מספר דקות. באמצעות נייר סופג או מגבון לספוג את שאריות הנוזל ולייבש את הכתם באמצעות מייבש שיער.

כתמי שתן – יש לייבש את האזור הרטוב ולספוג את שאריות הנוזל כמה שניתן. חשוב לא לשפשף את הכתם בתהליך הייבוש והספיגה. ניתן לטפוח בקלות כדי למשוך את הנוזלים החוצה מהריפוד. יש לערבב בכוס מים חמים כף חומץ לבן ונוזל ניקוי כלים /כביסה ובאמצעות מטלית להניח על הכתם ולשפשף בתנועות מעגליות עד שכל הכתם מכוסה בנוזל. להשאיר את הנוזל על הכתם מספר דקות ולאחר מכן לספוג את שאריות הנוזלים ולייבש.

שירות הסרת לכלוכים מהספה

לכלוכים ופירורים – כשאוכלים מעל לספה עשוי להיווצר לכלוך כתוצאה מפירורים ושאריות אוכל שלא נוקו מהר. במקרה של לכלוכים מהסוג הזה הכי כדאי לא לנער את הפירורים עם הידיים, אלא לשאוב אותם עם שואב אבק. באופן הזה הם לא יספגו בספה ויותירו כתמים קטנים. כמובן שבמידה ונוצרו כתמים יש להתייחס אליהם בהתאם לאופי הכתם ולנקות אותם בהתאם- אם מדובר בפירורים שומניים כמו למשל מבורקסים וכד' יש להתייחס לכתם כאל כתם שומני. פירורי עוגיות ואו לחם יש לנקות באופן דומה לכתמי מזון.

כדאי מאוד לקחת בחשבון שכמה שלא תנקו את הספה שלכם עדיין כדאי ומומלץ לעשות שימוש בשירותי ניקיון מקצועיים אחת לתקופה. לכל ספה ולא משנה מאיזה חומר עשוי הריפוד שלה יש נטייה לצבור אבק ולכלוך וגם חיידקים שיכולים להפוך לפטריות או עובש במידה ולא ינוקו כראוי. לשם כך יש לחברות ניקיון מקצועיות מכשור וחומרים ייעודיים שבאמצעותם הם יכולים במהירות וביסודיות להגיע ממש לכל חלקי הספה ולנקות אותם ובאותו הזמן גם להעניק לספה מראה חדש שחוץ מלשמור על הספה גם יחזיר לכם את החשק להתרווח עליה ולשמור עליה נקייה כמה שיותר.

ניקוי ספות

ניקוי ספות – מנקים מקצועיים יוכלו לנקות את כל הספות והכורסאות ובאותו הזמן גם לעשות ניקוי שטיחים – הכל באמצעות המכשור והחומרים המתאימים ביותר שלא ידרשו מכם להתאמץ ויאפשרו לכם ניקיון מעולה במהירות. המנקים יגיעו אליכם הביתה ולא תצטרכו לנייד את הספות מחוץ לבית ובאמצעות הטכנולוגיה המתקדמת לא ירטיבו את הרצפה.

[kkstarratings]

חייגו עכשיו ייעוץ ראשוני פנייה בווטסאפ