למעט שטיחים מקיר לקיר המודבקים ומוצמדים לקירות החלל, כל שטיח אחר ניתן לנקות לא רק בבית הלקוח אלא גם באופן מקצועי במפעל.

לניקיון מקצועי במפעל ניקיון שטיחים מספר יתרונות גדולים בהיבט איכות הניקיון והיכולת להתאים את הניקיון לכל סוג שטיח ברמה המדויקת ביותר.

ניקוי שטיחים ניידים – למה לנייד שטיחים למפעל לניקיון?

מרביתם של השטיחים אותם מנקים במפעל יהיו שטיחים הארוגים בעבודת יד- לרוב אלו שטיחים פרסיים, אפגניים ושטיחים נוספים מארצות מוצא רבות נוספות בניהן- סין, מרוקו, טורקיה, הודו, ארצות הבלקן ועוד. הסיבה העיקרית לניקוי השטיחים הללו במפעל היא חובת הזהירות והעדינות שנדרשת בניקיון השטיחים, שמתאפשרת רק באמצעות מכשור וטכנולוגיה מתאימה.

בנוסף, במקרים רבים נדרש תהליך אבחון ואפיון של השטיח במקרים שבהם לא ידוע המקור שבו יוצר השטיח ומועד הייצור שלו. בנוסף, לעיתים מלבד ניקיון נדרשות פעולות שימור או תיקון נוספות ומפאת חוסר הרצון לשנע את השטיח יותר מדי בדרכים מומלץ לבצע את הפעולות בבת אחת.

בחלק מהמקרים שינוע של שטיחים יתבצע למספר שטיחים ולא רק לשטיח אחד.

ניקוי שטיח

ניקוי שטיחים ניידים – אפיון ואבחון השטיח

בניקיון שטיחים נדרש ידע רב וניסיון. לא פחות מהידע הנדרש לאריגת השטיח. על הצוות לדעת לאבחן מה גילו של השטיח, מקור המוצא שלו, רכיבי הגלם שמנו ארוג השטיח- כותנה/צמר/פשתן/משי/עור/חומרים טבעיים/חבלים/סיבים סינטטיים /פוליאסטר ועוד, סוג הסיבים, הצפיפות שבהם ארוגים הסיבים בשטיח, נדרשת חדות עין לרמות צבע של הסיבים , וכמובן הבנה גדולה בסוגי הכתמים – יכולת לאבחן את הכתמים לפי מרכיבי החומרים שיצרו אותו, הזמן שהכתם מצוי בשטיח והעומק שלו בשטיח.

במידה ואבחון השטיח והכתם מתבצעים נכון מומחה הניקיון ימשיך לאבחן את האופן שבו יש לנקות את השטיח ואת החומרים הנדרשים לטובת הניקיון.

רק אחרי כל השלב הזה ניתן יהיה להעריך את סוג הניקיון שיש לבצע בשטיח, את משך הזמן שיידרש לטובת ניקיון השטיח המלא וכמובן לבצע הערכת מחיר.

מתי לא כדאי לשנע שטיח?

ככלל, תמיד עדיף לנקות את השטיח שלכם במפעל ניקוי שטיחים מקצועי. לעיתים זה לא יתאפשר מסיבות של ניידות ונגישות, תזמון או שהשטיח מאוד מאוד ישן וכל הזזה שלו תפגע בו. מקרים כאלה יחייבו טיפול מסוג אחר שיכלול גם תיקון ושחזור של השטיח.

שלבי הניקיון המקצועי במפעל:

ניעור– מכונה מנערת מיוחדת שמניעה את השטיח בתנועות בעוצמה מכוונת בהתאמה לסוג השטיח והלכלוך. הניעור משחרר את הלכלוך החיצוני ביותר שבשטיח ומאפשר להגיע בשלבים הבאים ללכלוך העמוק יותר.

התאמת חומרי ניקיון– בחירת החומרים מתבצעת בהתאם לסוג הכתמים ולסוג החומרים שמהם מורכב וארוג השטיח וכמובן הצבעוניות. לעיתים נדרשת בדיקה מקדימה של חומר ניקוי במקום מוסתר כדי לוודא התאמה.

טבילת השטיח במים וסבון– טבילת השטיח במים חמים עם חומר הניקוי שנבחר למשך זמן שמותאם לסוג הכתמים והשטיח תאפשר לעוד לכלוך לעלות כלפי מעלה ולצאת בשלב הבא.

הברשת השטיח– מכונה ייעודית לקרצוף שטיחים שמותאמת לעוצמות ואופי הברשה שמתאימים לסוג השטיח ולכמות הלכלוך.

חיטוי השטיח– במידה ובשטיח מצויה קרדית האבק ניתן לחטא את השטיח.

סחיטה וייבוש– מכונת שאיבה מיוחדת שיונקת את החומרים מהשטיח באופן שאינו פוגע בסיבים ומייבש אותם לחלוטין.

בקרה– בחברת ניקיון מקצועית טובה מנהל עבודה יבדוק את השטיח ויוודא שהתהליך עבר כראוי.

בישום – אופציונאלי

טיפול מונע כתמים– אופציונאלי באמצעות מריחת חומר סקוטצ'גארד שמסייע למניעת כתמים עתידיים בשטיח.

גלגול ,עטיפה ושינוע-בהתאם לסוג הרכב שישנע את השטיח חזרה ומועד השינוע הצפוי תותאם הכנת השטיח במפעל. השטיח ייעטף בניילון נצמד למניעת הצטברות אבק ולכלוך במהלך שינוע השטיח.

ניתן לבצע גם ניקיון יבש לשטיחים במפעל באמצעות הזרקת חומרי ניקוי לעומק השטיח ויניקתם באמצעות מכשור מותאם שישאב את הלכלוך שייצמד לחומרים החוצה.

בנוסף, לשטיחי פוליאסטר או שטיחים מסיבים סינטטיים לעיתים תידרש פעולה שונה ואת הניקיון היסודי יוכל השטיח לעבור באחד או חלק מהשלבים במכונות המיוחדות שבמפעל.

חשוב לציין כי כל שטיח מטופל במכונות המפעל באופן יחידני ולא עם שטיחים נוספים ובהפרדה מוחלטת בין שטיח לשטיח. גם אם שלחתם לניקיון מספר שטיחים יחד , כל אחד מהם יטופל בנפרד.

ניקוי שטיחים ניידים – לאן כדאי לנייד את השטיח לניקיון?

אף אחד לא קם בבוקר ולוקח את השטיח לניקיון בלי לתאם זאת מראש. בהרבה מאוד מקרים מתבצע ניקיון לשטיח אחד או מספר שטיחים שלכם ע"י חברת ניקיון מקצועית שבמידה ואין לה מפעל ניקיון משלה תוכל להמליץ לכם על מפעלי ניקיון שטיחים מקצועיים שקרובים למקום מגוריכם.

חשוב מאוד שמומחה מטעם חברת הניקיון המקצועי או של המפעל יראה ויאבחן את שטיח לפני השינוע שלו למפעל. חשוב שסוג הטיפול שיינתן לשטיח ומשך הזמן שיידרש לניקיונו יתואמו אתכם מראש. לחברות ניקיון שונות גם שירותי שינוע לשטיחים שכלול במחיר הניקיון של השטיח.

חשוב לא להקל ראש ולחסוך בטיפול המקצועי בשטיח. במקרה שיש לכם שטיח אוריינטלי מקורי בעבודת יד השווי שלו רב ויש לשמור עליו ככזה.

לחברות ניקיון מקצועיות שירותים נוספים המתאפשרים בבית הלקוח . במקרים בהם סוג השטיח וגודלו ואופי הלכלוך והכתמים מאפשרים זאת ניקיון השטיחים יכול להתאפשר גם בבית הלקוח או במשרד.

נשארו לכם שאלות ? רוצים עוד פרטים או להזמין ניקיון לשטיח שלכם? הקליקו פה ואנחנו נעשה כבר את השאר.

חייגו עכשיו ייעוץ ראשוני פנייה בווטסאפ