מחפשים חברה לניקוי שטיח פרסי? צוות קרפט קלין ניקוי שטיחים עד הבית, זמין לחדש את השטיח שלכם ולהסיר ממנו את האבק, הלכלוכים והכתמים הרבים עד לחידוש השטיח.

שירות ניקוי שטיחים בפריסה ארצית מצפון לדרום.

שטיח הוא כינוי לאריג צפוף של חוטים הארוגים בצפיפות משתנה זה לזה דרך אריג ויוצרים פלומה במרקם משתנה ועליהם ניתן לדרוך. קיימים סוגי שטיחים רבים הנבדלים זה מזה הודות לסוג החוטים שנעשה בהם שימוש, אופי הפלומה וצורת האריגה. אחד מהשטיחים הנחשבים ביותר הוא השטיח הפרסי.

השטיחים הפרסיים נחשבים עד היום לשטיחים היוקרתיים והאיכותיים ביותר בענף השטיחים. כשמדברים על שטיח פרסי מכוונים לשטיח איכותי ארוג בעבודת יד בעיצוב מושקע ומיוחד הכולל צורות וצבעים שהופכים את השטיח לרהיט לכל דבר ולסמל סטטוס של ממש.

ניקוי שטיח פרסי

כשרוכשים שטיח גם אם הרכישה מיד ראשונה מחנות או ייבואן ידוע ומוכר חשוב לבדוק את כל הפרטים על מקור הייצור של השטיח. באיראן אריגת השטיחים עברה מאב לבן מדור לדור במשך שנים רבות וגם אם ייצור השטיחים לא מתקיים כיום פיזית באיראן אלא בארצות אחרות השיטה נשמרה. למחוזות שונים באיראן שיטות שונות לאריגה ולכן ככל שתוכלו לקבל מידע רב יותר על שיטת האריגה או חבל הארץ באיראן שבו יוצר השטיח או שממנו שיטת האריגה לקוחה, המידע יוכל לסייע לכם בתחזוקה השוטפת ובשמירה על השטיח לאורך זמן.

ניקוי שטיח פרסי – זהירות גבוהה יותר חומרים עדינים

בשטיח פרסי יש לנהוג בעדינות ובזהירות מוחלטת בכל מה שנוגע לניקיון. את השטיח העדין למרות עוביו ומשקלו ניתן להרוס מאוד בקלות, במידה ולא מטפלים בו נכון.

קיימים לא מעט מיתוסים לגבי ניקיון שטיחים או שיטות שאולי היו נהוגות בעבר בהעדר ידע וטכנולוגיה מתאימים כפי שיש היום, שהשתרשו ולכן הטיפים והעצות הבאות יוכלו לסייע לכם להימנע מטעויות ולשמור נכון על השטיח הפרסי שלכם.

ניקוי שטיח פרסי – איך מנקים שטיח פרסי?

ככלל- אתם לא מנקים את השטיח בעצמכם לבד אף פעם! שטיח יקר ואיכותי כמו שטיח פרסי אמיתי מחייב ניקיון מקצועי איכותי עדין אחת לחצי שנה לפחות.

גודל השטיח , המיקום שלו  וכמובן כמות האבק או הלכלוך שיצבור, תקבע את תדירות הניקיון שיידרש עבורו.

כשחברת ניקיון שטיחים תגיע לנקות לכם את השטיח ניתן יהיה לעשות שימוש באחת משתי דרכים לנקות את השטיח הפרסי שלכם:

ניקיון רטוב- ניקיון ארוך יותר ומורכב יותר שמבוצע בשלבים.

השלב הראשון הוא ניעור ייסודי של השטיח- הניעור מתבצע ע"י מכונה מיוחדת שעובדת בעוצמה שנקבעת באופן מותאם לגודל השטיח , הצפיפות של הסיבים שלו וכמובן כמות הלכלוך שבו.

בשלב שני מעבירים את השטיח להשריה במים חמים וסבון מיוחד. ההשריה מתבצעת בכלי קיבול דומה לאמבט גדול שבו השטיח יוכל להיות מונח בצורה אחידה. לאחר ההשריה השטיח עובר למשטח ניקוי שמותאם לגודל השטיח. כעת מועבר השטיח לניקוי יסודי במתקן מיוחד שפועל בצורה אוטומטית שמתיזה על השטיח מים וסבון בלחץ גבוה. בתום השלב הזה עובר השטיח הברשה באמצעות מברשת שטיחים מיוחדת שנבחרת בהתאמה לסוג השטיח. השרית השטיח בשלב הראשון במים והשלבים הנוספים שעבר השטיח נועדו להוציא כמה שיותר לכלוך שמצוי בעומק הסיבים כלפי חוץ. בשלב הברשת השטיח רוב רובו של הלכלוך שנצבר בשטיח יצא החוצה. השלב האחרון הוא שלב הסחיטה שמתבצעת גם היא במכונה מותאמת לשמירה על סיבי השטיח מפני פגיעה.

ניקוי שטיח

אפשרות נוספת לניקוי שטיח פרסי היא בניקוי יבש שמתבצע ע"י הזרקת חומרי ניקיון מתאימים שנבחרו לפי סוג השטיח והצבעים שלו וכמובן אופי הכתמים של גבי השטיח שיש לנקות. לאחר הזרקת החומרים, באמצעות מכשיר שאיבה מיוחד שמכוון לעוצמה מתאימה יישאבו מהשטיח שאריות החומרים והלכלוך שידבקו אליהם ובאופן הזה יקבל השטיח את המראה המחודש והנקי שלו.

איפה מנקים שטיח פרסי?

מטבע הדברים על מנת לנקות את השטיח בשיטה הרטובה יש להוביל את השטיח למכון מקצועי שבו יתבצע הניקוי.

לניקוי היבש ניתן או להוביל את השטיח או לבצע אותו אצלכם.

לפני הניקיון של השטיח מנקה מומחה מטעם חברת הניקיון יצטרך לראות את השטיח ולהעריך את האופן הנכון לנקותו.

במידה והשטיח הפרסי שלכם ישן או בלוי חשוב מאוד לדעת שלמומחי הניקיון שתבחרו תוכל להיות גם אפשרות לבצע תיקונים במידת הצורך בשטיח.

שמירה על השטיח הפרסי לאחר ניקוי

שטיחים בכלל ושטיחים פרסיים בפרט חשוב לא לחשוף לשמש. לשמש יכולת לגרום לדהייה של צבעי הסיבים בשטיח ובנוסף לגרום לשחיקת הסיבים. במידה והשמש בכל זאת מקרינה מאורה וחומה על השטיח שלכם מחלונות החדר חשוב לסובב את השטיח כל שבוע לזווית אחרת כדי לחשוף אותו לשמש בצורה שווה ולהכהות את המידה שבה הסיבים והצבעים יחוו שחיקה מהשמש.

בשעות חמות מאוד כמובן, ניתן לפרוש סדין על גבי השטיח ולמנוע קרינה ישירה של השמש על השטיח.

בנוסף, אחת לשלושה-ארבעה שבועות חשוב להפוך את השטיח ולדרוך עליו לאורך ולרוחב עם גרביים נקיות או נעליים עם שקיות ניילון. ההליכה על השטיח ההפוך מאפשרת ללכלוך ולאבק לא להימשך לעומק הסיבים ולצאת החוצה לרצפה.

לאחר יום שבו השטיח היה הפוך ניתן לגלגל אותו בעדינות או להרים אותו כדי לטאטא מהרצפה את הלכלוך שנצבר.

לאחר מכן ניתן להשיב את השטיח למקומו.

אין לחבוט בשטיח ולא לתלות אותו לייבוש באוויר . לחבטה יכולת לפגוע בגב השטיח ולגרום לפרימה של הסיבים. לאוויר הפתוח אין שום תועלת עבור השטיח שלכם- להיפך האבק והחשיפה לשמש רק מזיקים לו.

שאיבת אבק מהשטיח לא מומלצת. במידה ומנקה מקצועי ראה את השואב שלכם בדק את עוצמתו ונתן לכם הנחיות כיצד לנהוג בו תוכלו לבצע בו שימוש במקרים דחופים.

במידה ונשפכו על השטיח נוזלים שונים – חשוב מאוד לנסות לספוג אותם כמה שיותר מהר למועד היווצרות הכתם באמצעות נייר סופג או מגבת נקייה. מלבד זאת אין להבריש או לנגב את השטיח בלי לקבל ייעוץ של מנקה שטיחים מומחה.

כל כמה זמן לנקות שטיח פרסי?

כאמור, את השטיח היקר שלכם תוכלו לנקות בהתאם להמלצת צוות הניקיון המקצועי שתבחרו. וכמובן בהתאם לסוג השטיח, הגודל שלו, התקופה בשנה וכמות הלכלוך שהצטבר בו. נהוג לא לנקות שטיחים פרסים בתדירות נמוכה מפעמיים שלוש בשנה. התדירות הממוצעת היא אחת לרבעון.

לא כל אחד מסוגל להוביל שטיחים פרסיים ברכב הפרטי למכון ניקיון ולכן לעיתים תדירות הניקיון תיקבע ותושפע מאופי הניקיון שיידרש והיכולת לשנע את השטיח. לא נכון לשנע את השטיח הפרסי היקר שלכם בכל רכב וגם לשינוע של השטיח כללים – משך הזמן שתארך הנסיעה תוכל להכתיב את האופן שבו תקפלו /תגלגלו את השטיח ברכב.

גם על כך מומחי הניקיון המקצועיים יוכלו להדריך אתכם באופן ממוקד.

נשארו לכם שאלות ותרצו לקבל פרטים נוספים? או לבדוק לגבי כתם או ניקיון לשטיח הפרסי שלכם?

הקליקו פה והשאירו למומחי הניקיון שלנו לעשות את השאר

חייגו עכשיו ייעוץ ראשוני פנייה בווטסאפ