מדוע חשוב לנקות את הרהיטים בסלון בתדירות גבוהה?

ניקיון הוא עבודה סיזיפית וחוזרת על עצמה שאינה מעניינת במיוחד. למרות זאת, אנו חוזרים על פעולת הניקיון בבית מדי מספר ימים על מנת להבטיח סביבת מחיה נעימה ונקיה. מדוע חשוב לנקות את הבית בכלל, ואת הסלון במיוחד, בתדירות גבוהה? 

סלון

הסלון הוא ה"פנים" של הבית. זהו החדר הראשון שנתקלים בו, בין אם אלה תושבי הבית החוזרים מיום ארוך בחוץ ובין אם אלה אורחים. לכן, כדאי לשמור על מראה יצוגי, מסודר, נקי ומזמין על מנת שחוויית האירוח תהיה נעימה לאורחים והם ירגישו בנוח לשוב ולבקר. כמו כן, סלון מסודר ונקי מסייע בהפגת מתחים בקרב בני הבית העובדים, לומדים או חיים חיי עומס ושומר על האיזון הנפשי והמנטלי שלהם. 

 

היגיינה

הסיבה הראשונה לכך שאנשים ממשיכים בתהליך הגדול של ניקוי בית היא, כמובן, היגיינה. על ניקוי סלון יש להקפיד במיוחד מאחר והסלון הוא החדר אליו נכנסים עם נעליים שדרכו על המדרכות והכבישים בחוץ, הוא החדר אליו מגיעים האורחים ולכן תחלופת האנשים בו גבוהה והוא החדר בו צופים בטלוויזיה או מגישים תקרובת לאורחים. מכאן שהוא אחד החדרים העלולים לספוג לא מעט לכלוך בהשוואה לשאר חדרי הבית. 

 

אלרגיות

האלרגיה הנפוצה ביותר הקשורה לניקיון הבית היא אלרגיה לקרדית האבק. קרדית האבק היא יצור מיקרוסקופי שניזון מחלקי עור ואבק והפרשותיה מעוררת תגובות אלרגיות אצל לא מעט בני אדם. הקרדית משגשגת בתנאי אבק ולחות ולכן מתקשה לשגשג בבית בו נעשים תדיר ניקיון פינות ישיבה, ניקוי ספות, ניקוי שולחן סלון וכו'.

 

שימור החפצים

אחת הדרכים לשמור על חפצים שונים, ורהיטי סלון במיוחד, הוא לדאוג לתחזוקה שוטפת שלהם. ניקוי סלון, ניקוי שטיחים וניקוי שולחן הסלון, המזנון, פינת ישיבה ושאר הרהיטים יבטיחו שמירה שלהם לאורך זמן. יש לנקות את הרהיט עם חומרי הניקוי המיועדים לו ושומרים עליו. רהיטי עץ ניתן לנקות עם חומר או עם מגבונים ייעודיים בעוד רהיטי עור מומלץ לנקות עם מגבונים השומרים על גמישות ולחות העור ולא מייבשים ומזרזים היסדקות שלו. לחלק מהתהליך, כמו ניקוי שטיחים מקיר לקיר, נדרש להזמין מדי כמה חודשים חברה מקצועית המתמקצעת בתחום. חברה זו מגיעה עם חומרים ומכשירים חזקים ואיכותיים יותר מאלה שבשוק הפרטי ומנקה באופן ייסודי. 

 

שמירה על הידיים

יש לשים לב כי תהליך הניקיון הוא תהליך המערב כוח פיזי רב, בעיקר של הידיים, ואף חושף אותן לחומרים כימיים שונים. בחלק מחומרי הניקוי ניתן לגעת בידיים חשופות אך ישנם חומרי ניקוי העלולים להיות מסוכנים ולכן יש לנקוט אמצעי זהירות, במיוחד בניקיונות תכופים. אמצעי זהירות כוללים הימנעות מערבוב חומרים שונים, עטית מסיכה או קשירת צעיף על האף ועל הפה על מנת להימנע משאיפת חומרים מסוכנים לריאות או חומרים חריפים העלולים לגרום לכוויות בדרכי הנשימה והבליעה, שימוש בכלי עבודה מותאמים וכו'.

חייגו עכשיו ייעוץ ראשוני פנייה בווטסאפ