ניקוי שטיחים לאחר הצפה 

שטיחים הינם פריטים נאים המוסיפים נוי ואווירה לחדרים ולחללים בהם הם נמצאים. הם מבליעים רעשי דריכת רגליים, נעימים למגע ותורמים מאוד לכל מי שמשתמש בהם. ניתן למצוא שטחים ניידים ואחרים מודבקים מקיר לקיר.

כמו כל פריט אחר בבית, יש צורך לתחזקם היטב ובין היתר לנקותם. התחזוקה והניקוי אמורים להיעשות על בסיס שוטף אבל גם במקרים דחופים. אחד מהם הוא הצפת המבנה או הבית בהם הם נמצאים.

הצפה יכולה להיגרם ממי גשמים החודרים בגלל איטום שאיננו טוב, בגלל שהושאר חלון פתוח, מפיצוץ צינור, ובמקרה הגרוע ביותר, בביוב שעולה על גדותיו. בכל המקרים השטיח מוצף, ובאחרון, מתלווים ריחות רעים ממי הביוב. ניקוי שטיחים לאחר הצפה חייב להיעשות במיידית.

תגובה וטיפול מהירים

כאשר השטיחים ניידים אזי יש צורך לגלגל אותם ולהניחם בעמידה כדי שהמים ירדו מהם. במקרים של שטיחים מקיר לקיר אין הרבה מה לעשות אלא לשאוב את המים או לנסות להספיגם באמצעות מטליות ודליים.

במקרה בו ההצפה רבה ואם אין מכשור מתאים לשאיבה, חייבים להזעיק במיידית חברה מקצועית. שאיבת המים וטיפול השטיח בהקדם ימנעו הצטברות עובש וריח רע הנגרמים מהלחות. במקרה ומאחרים את המועד, אזי הטיפול לא תמיד יהיה יעיל וייקח זמן רב עד להשבת השטיח למצבו הראשון. במקרים רבים, לא תמיד הדבר אפשרי ואז יש להשקיע כסף רב בשטיח חדש.

תהליך השאיבה והניקוי

צוות העבודה המגיע לבית מוצף יפעל במהירות רבה. ראשית, הוא ישאב את המים באמצעות שואבי אבק תעשייתיים. אלו הינם שונים מהביתיים המוכרים בגלל גודלם, המיכל בעל הנפח הרב והיכולת לשאיבת מים לתוכו.

השאיבה תיעשה לאורך זמן עד שכל המים יישאבו והשטיח יוותר לח. לאחר מכן, יתחיל תהליך הניקוי. הוא נעשה באמצעות מכונת הזרקת מים לתוך השטיח ומתוך מיכל המצוי בה. במים מוהלים חומרי ניקוי מיוחדים למצבים אלו. חומרי הניקוי תוקפים את הכתמים והלכלוך שנוצר וממיסים אותו. ממתינים עד שהפעולה הכימית עושה את העבודה.

לאחר מכן, שואבת המכונה חזרה את המים המלוכלכים אל תוך מיכל אחר המצוי בה. כבר מיד יכולים לראות את ההבדל בין המים העכורים והשחורים היוצאים ובין המים הנקיים. 

טיפול נגד עובש

בתוך תהליך היניקה ו/או בעת הייבוש משתמשים בחומרי חיטוי נגד עובש ואלו מונעים היווצרות בקטריות שעלולות לצוץ בגלל ההצפה. צריך לומר, כי מבצעים פעולה זאת גם אם הטיפול בשטיח מתחיל ממש זמן קצר לאחר ההצפה.

זוהי פעולת מניעה פאר אקסלנס. במקרים בהם הטיפול מגיע לאחר 48 שעות, חייבים להשתמש בחומרים אלו ואפילו במינון מעט גבוה יותר. בכל מקרה, כל הטיפול נעשה בצורה מבוקרת כדי למנוע נזקים.  לאחר מכן, מייבשים היטב את השטיחים.

אם ההצפה הייתה בקיץ אזי הייבוש מהיר יותר ואם בחורף, מה שסביר יותר שיקרה, אזי חייבים להיעזר במאווררים מיוחדים לזירוזו. בכל מקרה יש להשאיר, במידת האפשר, חלונות פתוחים.

שירות מסור

חברת ניקיון מקצועית הינה בעלת תשתית מתאימה לפעילותה. ברשותה מכשור חשמלי מתאים וציוד נוסף, חומרי ניקוי איכותיים וצוות עובדים מיומן המתודרך היטב. הוא יכול לנקות את כל סוגי השטיחים וכן, ספות, מזרנים וריהוט מרופד אחר.

לחברה הנהלה מסורה אשר רואה את השירות ללקוח כבעל חשיבות עליונה. השירות כולל גם ייעוץ ובמסגרתו אף יינתנו טיפים לניקוי שטיחים עצמאי בבית. מעת לעת יש צורך להוריד כתמים מקומיים שהצטברו. אך, כדאי לציין, כי ניקוי מקומי אינו תחליף לרחיצתם אחת לשנה או  בתדירות דומה. ניקוי מקומי שאיננו מתבצע לפי ההנחיות בגלל חוסר ידע עלול לגרום לכתמים להימרח ולשטיח להיראות מוזנח.

ניקוי שטיחים ניידים

שירותי החברה ניתנים לאורך כל השנה כולל על פי הזמנות מסודרות שכדאי לקבוע אותן די זמן מראש כדי לשריין מועד מוסכם. כל צוות מצויד בניידת שירות מאובזרת אשר עליה כל מה שנדרש לניקוי שטיחים מסוגים שונים סינתטיים, מבד טבעי, צמריים, העשויים ממשי ועוד.

שטיחים ניידים ניתנים לניקוי, במקרים מסוימים,  אצל הלקוח אבל רצוי לקחתם לבית המלאכה של החברה כדי לנקותם היטב ובטכנולוגיה מתקדמת. הדבר חשוב במיוחד לצורך ניקוי לאחר הצפה עת הם נרטבים מאוד. מומלץ לשמור את מספר הטלפון של החברה המומלצת ובעלת המוניטין בהישג יד.

חייגו עכשיו ייעוץ ראשוני פנייה בווטסאפ