ניקוי שטיחים למשרדים

שטיחים נחשבים לפריטים חיוניים ופרטי נוי ייחודיים אצל רבים. כך, בבתים, במשרדים, במוסדות תרבות ועוד. שם ובמקומות אחרים ניתן למצוא שטיחים מקיר לקיר ואחרים ניידים. הם נאים, רכים ונעימים. הם מבליעים רעשי דריכה, מספקים אווירת חמימות ועוד.

יחד עם זאת, יש צורך לטפל בהם בגלל שהם צוברים אבק ונוצרים עליהם כתמים שונים המגיעים ממזון ומשקה, מחול, מבוץ ומלכלוך אחר המגיע מנעלי הדורכים, מכפות רגלי חיות מחמד, מדם ונוזלי גוף אחרים ועוד.

ניתן לנקותם באופן שוטף באמצעות שואבי אבק, ובעת הצורך, גם בניקוי מקומי עצמאי של כתמים קטנים הנוצרים מעת לעת. צריך לומר, כי הניקוי המקומי, לרוב, אינו יעיל ומשום כך, יש לנקותם באופן יסודי אחת לתקופה. עושים אותו חברות ניקיון המתמחות בתחום. ניקוי שטיחים מקיר לקיר נעשה על פי הזמנה  מסודרת או קריאות דחופות. 

ציוד מגוון ומיכון חשמלי

ניקוי שטיחים למשרדים מתבצע לאורך מספר שעות ובדרך כלל, נוכחות הלקוח נדרשת. כמובן, שיש להכין את המקום ולפנות מהמקום את הריהוט ואת כל הפריטים האחרים. ניקוי שטיחים מתבצע במספר חדרים נדרשים, במעברים ובפרוזדורים בלובי ובחללים אחרים במשרד.

הוא נעשה באמצעות מיכון חשמלי הכולל שואבי אבק בעלי עוצמה גדולה, ובעיקר, עם מכונות מיוחדות המזריקות מים ושואבות אותם. הן מסוגלות לנקות גם ספות וכורסאות מרופדות וכמובן, שניתן להזמינם לעבודה משולבת של כל הפריטים הללו.

ניתן לעשות את העבודה בפעימה אחת או יותר. יש המשתמשים לניקוי שטיחים בקצף ניקוי מיוחד, ויש בחומרים דטרגנטים ייעודים למטרות אלו. את מרבית הכתמים הללו ניתן להסיר, אם כי יש שומניים החודרים לסיב, ואין דרך להסירם מבלי לפגוע בשטיח עצמו. 

שאיבה, הזרקת מים עם חומרי ניקוי 

תהליך הניקוי כולל מספר שלבים. הראשון הוא אבחון השטיח. יש שטיחים סינטטיים מסוגים שונים וכדאי להכירם לפני התחלת הניקוי, בודקים גם את מצבם הפיזי (אם יש קרעים, למשל) ואת כמות הכתמים. לאחר שהכול נבחן מתחילים בתהליך.

ראשית מבצעים שאיבת אבק יסודית באמצעות שואב מקצועי בעל עוצמה המסוגל לשאוב אבק, פירורי מזון, עלים יבשים וכל לכלוך אחר המצטבר בין קפלי השטיח. השאיבה מסייעת מאוד לניקוי  הרטוב המגיע מיד לאחר מכן.

בשלב השני, מזריקים מים שמהולים בהם חומרי ניקוי באמצעות זרוע מיוחדת. הם מגיעים ממיכל המצוי בתוך המכונה. חומרי הניקיון תוקפים את הלכלוך ומצליחים להמיס אותו. במידת הצורך משפשפים בעדינות  כתמים שעדיין נותרים באמצעות מברשת עם שערות רכות. וזאת כדי למנוע פגיעה בסיבים.

יניקת המים וייבוש

לאחר מכן, שואבים את המים המלוכלכים אל מיכל אחר הנמצא במכונה. כבר במיידית ניתן לראות את ההבדל בין המים הנקיים שבמיכל אחד לעכורים שנשאבו לשני. ניתן לראות שהניקוי יעיל גם על פי השטח שכבר נוקה לעומת זה שעדיין לא טופל.

במידת הצורך, חוזרים על הפעולה שנית. מניחים לשטיחים להתייבש ורק לאחר מכן ניתן לדרוך עליהם.  במקרים של ניקוי עם קצף ניתן, במרבית המקרים, לדרוך עליהם זמן קצר לאחר סיום הפעולה.

בימי קיץ הייבוש נעשה במהירות רבה ומומלץ להשאיר חלונות פתוחים כדי לזרז אותו. בימי חורף ניתן להניח מאווררים מיוחדים ומכשירי ייבוש שונים הגורמים לייבוש מהיר ומונעים היווצרות ריחות רעים הנובעים מרטיבות מוגזמת. גם בחורף, יש צורך לאוורר את המקום. 

חברה מקצועית

האפקט של הניקוי ייראה מייד לאחר סיום העבודה, ובמיוחד, לאחר שהשטיחים מתייבשים לגמרי. ניקוי שטיחים במשרדי העסק, החברה, המפעל וכדומה מתבצע לאורך כל ימות השנה. מומלץ להזמין מועד לניקוי די זמן מראש כדי לשריין את התאריך.

משך זמן הניקוי תלוי בכמות השטח שיש לנקות, בכמות הלכלוך ובפרמטרים נוספים. כאמור, קיימים סוגי שטיחים העשויים מחומרים מגוונים כמו טקסטיל, בדים סינטטיים ועוד וצוותי החברה מיומנים לטפל בכולם. כל שטיח ינוקה בשיטה המתאימה לו ועם חומרים הייעודיים למצבו.

לכל צוות יש ניידת שירות מאובזרת אשר בה נמצאים כל הכלים, החומרים והציוד הנדרש האחר. ניקוי שטיחים למשרדים כמו כל רהיט מרופד אחר ייעשה לשביעות רצון הלקוח. מומלץ לקבל שירות מחברה  המתמחה בתחום ואשר ברשותה תשתית מתאימה וצוותים מיומנים בתחום. כדאי לעשות סקר שווקים ולבחור אותה על פי שקלול כל הנתונים הנלקחים בחשבון.

חייגו עכשיו ייעוץ ראשוני פנייה בווטסאפ