איך הולך תהליך ניקוי ספות ושטיחים?

בכל בית או מבנה בהם גרים ושוהים אנשים ניתן למצוא רהיטים ומוצרי טקסטיל. ספות עם ריפוד בד מקובלים מאוד וניתן למצוא אותם בסלון, בחדרי משפחה, בחדרי אורחים ועוד. מבין מוצרי הטקסטיל, שטיחי הבד הם בין הבולטים ביותר ומוסיפים אווירה וחום לכל חלל בו הם נמצאים. הבדים בפריטים אלו עלולים להתלכלך בנסיבות שונות. במקרים רבים, נשפכים עליהם קפה, תה וכדומה, הם מוכתמים משאריות מזון, ילדים בבית ההורים ונכדים אצל הסבים אוהבים לקפוץ עליהם, חיות מחמד מוסיפות לכלוך משלהן וכן הלאה.

ניתן לנקות את הבדים הללו באמצעים שונים, והדרך הטובה ביותר היא באמצעות מכשור חשמלי מיוחד. במקרה של ספות, שהינן רהיטים גדולים בעלי נפח, יש להגיע לבית לצורך ניקוי. במקרים של שטיחים, ניתן לקחתם אל בית העסק המתמחה בניקוים או לבצע את הניקוי בבית עצמו, בתנאי שהתנאים מאפשרים זאת. צריך לזכור, כי בעת הניקוי משתמשים, לעיתים, בכמויות מים רבות. יש להכין היטב את מקום הניקוי, ובכלל זה, לפנות פריטים לאתרים אחרים בבית.

מה התהליך של הניקוי כולל?

תהליך ניקוי ספות ושטיחים כולל מספר שלבים. תחילה יש לשאוב היטב את האבק המצוי בתוך הבד. לאחר מכן, מגיע החלק הרטוב. באמצעות מכונת קיטור מיוחדת מחדירים מים שמהולים בהם חומרי ניקוי מתאימים לתוך הריפוד או בד השטיח, ולאחר מכן, שואבים את המים המלוכלכים באמצעותה. בכל מכונה כזאת יש שני מיכלים. באחד נמצאים המים הנקיים המוזרמים אל הבד ואל השני נשאבים המלוכלכים. כל לקוח הנמצא במקום בשעת הניקוי יכול לראות את כמות הלכלוך היוצאת על פי המים הכהים/שחורים הנשאבים למיכל.

במידה ויש כתמים עקשניים ניתן לנסות להסירם באמצעות מברשת שיער רכה אשר לא תפגע בסיבי הבד. כאן המקום לציין, כי כתמי שמן וכתמים אחרים לא תמיד יהיה ניתן להסיר. התוצאה של ניקוי ספות ושטיחים ניכרת מיד לעין. אותה שיטת עבודה מתאימה גם לשטיחים מסוגים שונים וגם לספות והעבודה על כל פריט אורכת מספר שעות עד לניקוי הסופי. לאחר מכן יש להניח את הריפודים והשטיחים לייבוש בן יום אחד או יותר בהתאם לצורך. מומלץ לקבל שירות אצל חברה המבצעת ניקוי ספות ושטיחים על בסיס קבוע.

חייגו עכשיו ייעוץ ראשוני פנייה בווטסאפ