אל תשכחו לנקות את הדירה שנמכרה על תכולתה

מכירת דירה היא פעולה פיננסית אשר מצריכה אין סוף סידורים והתרוצצויות. עם זאת המכירה היא בדרך כלל כדי ליצור שינוי חיובי בחיים. יש מי שמוכר את הדירה כדי לרכוש דירה מתאימה יותר התואמת את מצבו המשפחתי, גדולה או קטנה יותר, באזור גיאוגרפי אחר בסמוך לבני המשפחה, או לרגל יציאה לרילוקיישן לכמה שנים מעבר לים. המוכרים של הנכס מחויבים לבצע כמה פעולות בהתאם לחוזה המכר שעליו הם חתמו כמו לדוגמה להשאיר דירה ללא חובות כספיים, להשאיר בבית את  הרהיטים ואת מוצרי החשמל שסוכם שהם יישארו בבית לאור המכירה שלהם לדיירים החדשים ועוד. בנוסף לכך, לאחר שהדיירים הנוכחיים עוזבים את ביתם הם מחויבים לבצע גמר התחשבנות ולשלם את התשלומים האחרונים לגורמים השונים כמו לחברת החשמל, לעירייה, לתאגיד המים ולחברת הגז. 

עורך הדין שהחתים את הצדדים על חוזה מכירת הדירה, מוודא כי כל הפעולות אשר רשומות בהסכם לגבי אופן מכירת הדירה בוצעו כיאות כמו השארת דירה נקייה, השארת הרהיטים כפי שסוכם כמו ארון ספה וכורסאות וביצוע מלוא התשלומים. טרם היציאה מהבית, מוכרים רבים מזמינים חברה מקצועית אשר מנקה את הספות כדי שהרוכשים יוכלו ליהנות מרהיטים במצב תחזוקתי מצוין ובמיוחד אם מדובר בבית שהיו בו חיות מחמד והן לכלכו את הספות בכמויות גדולות של שיער פרוותי.

אסתטיקה של דירה שנמכרה 

המגמה של מוכרי הדירות היא להשאיר דירה נקייה ומסודרת לבאים אחריהם. לאחר שהם מעבירים את הציוד האישי שלהם ומסדרים אותו בביתם החדש או מעבירים למחסן במקרה של רילוקיישן, הם חוזרים לבית הישן מנקים אותו ודואגים שהוא יימסר באופן ראוי. אם יש בבית רהיטים ומוצרי חשמל במצב סביר והפריטים הללו נחוצים לרוכשים, הם במקרים רבים יוסיפו לעסקה גם את מכירת המוצרים הספציפיים הללו. 

הרוכשים יוודאו שמכשירי החשמל כמו תנור אפייה, מכונת כביסה והמקרר פועלים והם יוכלו ליהנות מהם לאורך זמן. בנוסף לכך הם ידאגו שהבית יהיה נקי, יורידו את כל האשפה שהצטברה בימי האריזה וזאת עבור התחושה הנעימה של הרוכשים שייכנסו לגור בדירה זו.

אם סוכם בין הצדדים על השארת ריהוט, ברוב המקרים המוכרים מזמינים חברה מקצועית אשר עובדיה מבצעים ניקוי יסודי של הספות והכורסאות באמצעות מכונה ייעודית לכך. הם מערבבים מים וחומרי ניקוי ספציפיים ומנקים בעזרת מגב מיוחד את כל שטח הספות והכורסאות. הלכלוך הרב, הפירורים, האבק והחול אשר מצטברים ברבדים הפנימיים של הספות, נשאבים לתוך המכונה ומהר מאד המים משנים את צבעם לצבע כהה מאד.

בתום העבודה הספות נשארות רטובות ותוך כמה שעות הן מתייבשות. העובדה שהספות נקיות מוסיפה רבות לנראות הכללית של הבית המסודר והנקי לקראת חילופי הדיירים ומעניקה תחושה נעימה לכל הסובבים עם סיום עסקת המכר. 

חייגו עכשיו ייעוץ ראשוני פנייה בווטסאפ