איך מנקים זמש

זמש זה הכינוי לעור נאפה והא הפך לשם המוכר ל"זמש". הזמש הוא חומר גלם אשר הוא משמש אותנו לצורך מגוון מטרות. הזמש הוא חומר מאוד יפה ונעים לעין והוא מעניק לכל מוצר אשר אותו מצפים באמצעות  הזמש – מראה יוקרתי, מראה מרשים ומראה מיוחד במינו. הבעי הגדולה מתחילה כאשר מדובר בניקיון של הזמש. לא קל ולא פשוט להגיע לרמת ניקיון משביעת רצון כאשר הזמש אכן ייראה כמו שאנחנו רוצים שהוא ייראה, כלומר חדש, חלק ובוהק. אז מה אפשר בכל זאת לעשות עם הזמש ואיך אפשר לנקות אותו?

מים מנקים זמש?

אז בדרך כלל, הנטייה הטבעית של כל אחד מאתנו הוא לנסות לנקות באמצעות מים. הזמש לא עושה רושם כל ך עדין ונדמה כי מעט מים לא יולכו להזיק לזמש. אך האמת היא כי המים עשויים לא פעם לגרום לנזק לזמש כאשר ברוב רובם של המקרים הזמש לא ממש יתרשם מניסיונות הניקוי שלנו. כלומר החומר לא יהפוך לנקי יותר הודות למים בהם השתמשנו. אז מה בכל זאת אפשר לעשות?

מתחילים לנקות

הדבר הראשון אותו יש לעשות כאשר באים לטפל בזמש הוא לרסס את הזמש באמצעות חומר ייעודי אשר הוא מיועד לצורך הסרת השומנים מהזמש. החומר אף יסיר את כלך הכתמים שנוצרו על הזמש ויכינו אותו לקראת הניקוי היסודי הלאה.

מדובר בחומר מיוחד אשר הוא מתקשה מעט לאחר שריססו אותו. בשלב זה יש לשפשף את החומר על ידי נייר זכוכית עדין במיוחד. לאחר השיוף יש להמתין משך יממה לכל הפחות ורק אחר כך אפשר לצבוע מחדש את הזמש אך באמצעות צבע מיוחד שהוא למעשה חומר שאין לו צבע.

ישנן שיטות נוספות כמובן והתרסיס זוהי לא שיטה בלעדית לצורך ניקוי הזמש. קיימת מברשת מיוחדת אשר מסוגלת להסיר כתמים, גם קשים במיוחד מהזמש. המברשת מסוגלת לפרק בוץ יבש כמו גם כתמים אחרים. לאחר הורדת הכתמים יש להבריש בעדינות את הזמש לכיוון אחיד עד לקבלת התוצאה הרצויה.

מלבד זאת ישנה קוביית ניקוי מיוחדת שנועדה לצורך הטיפול בזמש. מדובר במעין מחק אשר מצליח להסיר בהצלחה רבה את כל הכתמים מהזמש עד לניקוי מלא של הזמש. לא צמיד הקובייה הזו תצליח לנקות את כל הכתמים ועשויים להישאר כתמים עקשנים במיוחד. במקרים כאלה אפשר בהחלט להיעזר בחומץ לבן על מנת לנקות את הכתמים שעדיין נותרו.

נעזרים באנשי מקצוע

כדאי לדעת כי כאשר מדובר ברהיטים המרופדים בזמש כמו גם כל מוצר אחר העשוי זמש, אפשר לפתור את סוגיית הניקיון בעזרת אנשי מקצוע. אלו הם האנשים אשר ידעו איך וכיצד לטפל בזמש בצורה הנכונה והטובה ביותר.

אנשי מקצוע מצוידים הן בידע מקצועי והן בכלים וציוד מתאים על מנת להוביל לתוצאות הטובות ביותר.

חייגו עכשיו ייעוץ ראשוני פנייה בווטסאפ