איך לנקות נכון את השטיחים בבית ומה לא כדאי לעשות?

השטיח שלנו יכול להיות החבר הטוב ביותר שלנו – פריט עיצובי מדהים ביופיו שפרוס בלב החדר ומושך מבטי השתאות, מצע כירבולי נעים בליל חורף חם ונקודת המוקד המשפחתית של הבית שסביבה נאספים כל בני הבית בסוף היום כדי לספר על החוויות וליהנות מהיחד המשפחתי. אם לא נשמור על השטיח היטב ולא נקפיד על ניקיונו, הוא יכול בקלות להפוך מהאביזר העיצובי הרך, הנעים והמלטף ביותר בבית לכַּר פורה של אבק ולכלוך, ולדבר שיש להיזהר ממנו יותר מכול במיוחד אם מישהו מבני הבית סובל מאלרגיות. 

כולנו מתחבטים בשאלה מהי שיטת הניקוי היעילה ביותר לשטיח ובאיזו תדירות כדאי לנקות אותו. כולנו חוששים מהאפשרות שהשטיח שלנו יהפוך מאוהב לאויב ושניקיון לא נכון או לא יעיל של השטיח רק יחמיר את הסכנה הבריאותית הטמונה בו. אז מה אפשר לעשות? איך נשמור על השטיח נקי ונרחיק ממנו את סכנת האבק והקרדית, הכתמים הנצחיים והלכלוך העיקש? הסוד טמון בניקו

מה לעשות? לשאוב!

ראשית, נשאב! נשאב לעיתים קרובות ומזומנות. נקפיד על שאיבה שבועית של השטיח עם שואב אבק חזק וטוב. נשתמש בעוצמת השאיבה החזקה ביותר של השואב, נשאב היטב את השטיח משני צידיו ונשאב גם את הלכלוך שהצטבר על הרצפה מתחתיו. שאיבת השטיח היא העזרה הראשונה שלו והדרך הבטוחה והיעילה להסרה מיידית ויעילה של האבק ושל כל חלקיק לכלוך אחר שעלול לנשור עליו במשך השבוע. מראה נקי של השטיח עלול להטעות שכן את חלקיקי האבק, החול והלכלוך לא רואים עליו לרוב. לכן נשאב את השטיח בקביעות גם אם הוא נראה לנו נקי. 

חומרי ניקוי ייעודיים

מומחי ניקיון שטיחים מקצועיים של חברת ניקיון ממליצים על שימוש בחומרים ייעודיים בלבד לניקוי השטיחים בבית. אין להשתמש בחומרי ניקוי שאינם מותאמים לניקוי שטיחים! חומרים אלה עלולים להזיק לשטיח ולפגוע באיכותו. ישנם חומרי ניקוי רבים לשטחים שהשימוש בהם קל ויעיל. ניקוי השטיח בחומרי ניקוי ייעודיים פעמיים בחודש ישמור עליו נקי ורענן וירחיק ממנו חרקים, פשפשים, קרציות כגון קרדית אבק הבית ויסייע אף בהסרת כתמים עיקשים. שימוש תדיר בחומרי ניקוי ייעודיים לשטיחים יקל על עבודת הניקיון השוטפת וישמור על השטיח נקי, רך ונעים למגע לאורך זמן. 

היתרון של חום השמש

קרציית קרדית אבק הבית משגשגת בסביבה לחה וחשוכה ובורחת ממקומות יבשים, מוארים וחמימים. פתרון טבעי לשמירה על שטיח נטול קרדיות הוא חום השמש. הוצאת השטיח החוצה בשעות שבהן השמש קופחת תבטיח שהשטיח יישאר נקי ובריא גם לאלרגיים שבינינו. מומלץ לנצל את היתרון של חום שמש ולהוציא את השטיח החוצה לגינה או למרפסת לפחות פעם בשבוע.

ניקוי מקצועי 

גם אם אנחנו מקפידים מאוד על ניקיון השטיח שלנו וגם אם השטיח שלנו הוא אכן נקי ושומר על איכותו המקורית ועל מראהו הרענן, טיפול מקצועי של צוות ניקיון מקצועי מומלץ לפחות פעמיים בשנה. צוות ניקיון מקצועי משתמש במכונות קיטור חזקות לניקוי יסודי של השטיח ומשלב את העוצמה של הקיטור עם פיזור חומרי ניקוי ייעודיים וחזקים החודרים אל עומק הסיבים. קרצוף חומרי הניקוי ופיזורם בכוח הקיטור מבטיח סילוק מלא של כל הלכלוך, האבק, הכתמים והחרקים. 

שטיח נקי בבית בריא

שטיח נקי הוא הכרחי לסביבת מחייה בריאה ולבריאותם של בני הבית. שטיח נקי הוא שטיח שמטופל בקביעות ושהטיפול בו משלב שאיבה, קרצוף בחומרי ניקוי ייעודיים, ייבוש בשמש וניקוי בקיטור. אם נקפיד על ניקיונו של השטיח, נוכל ליהנות ממנו, מאיכותו ומיופיו לאורך שנים, והוא בתורו יחזיר לנו אהבה כמו שרק שטיח נקי יכול לתת. 

 

חייגו עכשיו ייעוץ ראשוני פנייה בווטסאפ