החשיבות של ניקוי שטיחים מקצועי

ניקוי שטיחים – מדוע חשוב לבצע זאת באופן מקצועי?

אם יש לכם שטיח בבית, אתם בוודאי מודעים לחשיבות הניקוי שלו באופן תדיר, על מנת לשמור על המראה שלו לאורך שנים. יחד עם זאת, רצוי שמלבד השאיבה שאתם מבצעים בעצמכם אחת לשבוע, תזמינו גם שירות ניקוי שטיחים מקצועי. מדוע זה כל כך חשוב? מייד תבינו.

ניקוי שטיחים – מהן הסיבות שחשוב לפנות אל חברה מקצועית?

שטיח הינו פריט שמועד לפורענות מבחינת הלכלוך שהוא צובר, דבר שמתבטא לא רק באבק עיקש אלא גם בפירורים ששואב האבק הרגיל לא תמיד מצליח להעלים. הבעיה היא שמרבית האנשים חושבים שפעולת שאיבה של 5 דקות פעם בשבוע מספיקה לניקוי השטיח, כשבפועל השטיח נשאר מלוכלך ומאבד מהמראה החדש שלו תוך מספר חודשים בודדים. תוסיפו לכך את העובדה שבדיוק כמו ריצוף לבית, לא כל פעולת ניקיון יכולה להתאים לכל שטיח ובמקרים רבים אף עלולה לגרום לו לנזק, ומייד תבינו מדוע הפנייה אל חברת ניקיון מקצועית היא דבר הכרחי ביותר.

ניתן לסכם את חשיבות הפנייה אל חברת ניקיון מקצועית לשם ניקוי השטיח במספר סיבות עיקריות:

  • חוסר ידע – קיימים סוגים רבים של שטיחים, כשלכל אחד מהם שיטה ניקוי אידיאלית. תשתמשו בשיטה או בחומר שאינו מתאים? אתם עלולים להרוס את השטיח שלכם לחלוטין.
  • חוסר בציוד מתאים – על מנת לנקות שטיח בצורה טובה, יש להגיע ללכלוך שנמצא גם בעומק הסיבים. שואב אבק רגיל לא מסוגל להגיע לשם ויש צורך בציוד מיוחד שמותאם פר שטיח. 
  • שמירה על הבריאות – אם לא תנקו את השטיח בצורה יסודית, הוא עלול לצבור בתוכו מזהמים דוגמת קרדית האבק שיפגעו בבריאות שלכם. גם רכישה של חומרי ניקוי שאינם ידועים עלולה לגרום לבעיות בריאות, וזאת במידה והם מכילים רעלים למיניהם שאותם יכולים לנשום תינוקות שזוחלים על גבי השטיח.

ניקוי שטיחים – כיצד הוא מבוצע על ידי חברה מקצועית?

חברת ניקוי שטיחים מקצועית תקפיד לשלוח נציג מטעמה אל ביתכם, על מנת שיאפיין את סוג השטיח ומצבו. בהתאם לכך תיבחר שיטת הניקוי המתאימה ביותר. כל שיטות הניקוי יכללו 4 שלבים: ניקוי בסיסי, שטיפה באמצעות חומרים רטובים או "יבשים" שאינם מכילים מים, ייבוש וניקוי סופי. התהליך הממושך ביותר מבין שלבים אלו הוא הייבוש, שחייב להתבצע באופן מלא על מנת לשמור על השטיח ותוצאות הניקוי. שטיח עשוי להתייבש במשך זמן של בין שעה ל- 10 שעות, כאשר לעיתים מסייעים לתהליך הייבוש באמצעות מכונות ייעודיות שמפזרות אוויר חם על גביו. 

במקרים מסוימים, כגון שטיחים שעברו הצפה או שטיחים יוקרתיים במצב רע מאוד (מלוכלכים, מלאי עובש או כאלה שמדיפים ריח רע), לא ניתן לבצע את פעולת הניקוי בו במקום, אלא יש לשלוח את השטיח למפעל החברה, שם הוא עובר ניקוי באמצעות מכונות שאינן ניידות, כגון מכונה להוצאת חול ואבק, מכונה לסחיטת שטיחים ועוד. בסופו של תהליך יוחזר השטיח אל ביתכם כשהוא נקי ומצוחצח וללא שום מאמץ מצידכם. 

 

חייגו עכשיו ייעוץ ראשוני פנייה בווטסאפ