הסרת כתמי שמן מהשטיח – עשה זאת בעצמך

שטיח יכול לשדרג כל חדר בבית בצורה משמעותית, הן ברמה הפונקציונלית ובמיוחד מבחינה אסתטית. הבעיה היא ששטיחים אינם חסינים בפני כתמים, שניקויים נחשב למורכב באופן יחסי על רקע פוטנציאל הפגיעה בשטיח, הממדים הגדולים שלו והעובדה שרוב שיטות הניקוי הסטנדרטיות אינן מתאימות כאן.

נתקלתם בכתם שמן בשטיח ואתם מעוניינים להסיר אותו באופן עצמאי? המדריך הבא יעשה לכם קצת סדר בבלאגן.

הסרת כתמי שתן מהשטיח: דגשים עיקריים

הסרת כתמי שמן מהשטיח

תוכלו למצוא כיום מגוון שיטות חומרים להסרת כתמים מהשטיח, לרבות כתמי שמן. לצד השימוש בחומרי ניקיון ייעודיים לצורך זה – חומרים עליהם להתאים כמובן לסוג השטיח ולמאפייני הכתם – מוצעים גם "פתרונות סבתא" המבוססים בחלקם הגדול על מוצרים שיש כיום בכל בית ישראלי.

השלב הראשון, כמעט בכל המקרים, הוא ניגוב ידני של הכתם בעזרת מגבות נייר או ניירות סופגים. עברו על הכתם כמה וכמה פעמים, עד שתגיעו למצב בו הוא כבר לא עובר לנייר הסופג. 

לאחר מכן הקפידו על ספיגת הכתם, אותה יש לבצע בצורה עדינה תוך הימנעות ממריחה של הכתם. יש הממליצים על שימוש באיזופרופנול, אלכוהול חזק (70%) לחיטוי, אותם ניתן לספוג במטלית או בפריט לבוש ישן וחסר שימוש. לאחר מכן ניתן לערבב סבון כלים (ללא אקונומיקה) עם כוסות מים קרים, לספוג את התערובת בספוג ולהניח בעדינות על האזור בו הופיע הכתם. לאחר כמה וכמה פעמים, אתם עשויים לגלות לשמחתכם שהכתם נעלם.

אופציה אחרת היא לפזר בכמות נדיבה סודה לשתייה, טלק או קמח. חומרים אלו אמורים לספוג לתוכם את הכתם ולייבש אותו, ולכן יש להמתין פרק זמן של כשש שעות ומעלה. לאחר ספיגת השמן, תוכלו להמשיך בניקוי השטיח בעדינות: מברשת רכה או שואב אבק הפועל בעוצמה נמוכה.

תוכלו למצוא שיטות נוספות להסרת כתמי שמן משטיחים, חלקן לגיטימיות יותר וחלקן פחות: למשל ניקוי באמצעות תמיסה המשלבת סבון כלים וחומץ, או אפילו מריחת קצף גילוח על גבי הכתם וניגובו לאחר דקות ספורות. כמובן שאתם יכולים להשתמש במסיר שומנים עדין, אבל שימו לב שמסירי שומנים מתאימים רק לשטיחים סינטטיים. 

חשיבותה של זהירות

הסרת כתמי שמן מהשטיח באופן עצמאי חייבת להתבצע במלוא הזהירות, תוך מודעות לכך שעלול להיגרם נזק משמעותי ולעיתים בלתי הפיך. זו הסיבה לכך שמומלץ לנסות תחילה את השיטה שנבחרה על אזור בלתי חשוף של השטיח, או לפחות שטח שאינו בולט מדי, כדי שתוכלו לראות האם הוא מגיב באופן בלתי רצוי.

האופציה הבטוחה ביותר מבחינתכם היא לפנות לחברה המספקת שירותי ניקיון מקצועיים, כולל של שטיחים ושל כל סוגי הכתמים. בדרך זו תוכלו לקבל מקסימום תוצאות במינימום סיכונים, בעזרת חומרי ניקיון איכותיים המותאמים על ידי הצוות למאפייני השטיח והמשימה. אתם מוזמנים לפנות אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ולהזמנת שירותי ניקיון ללא רבב.

חייגו עכשיו ייעוץ ראשוני פנייה בווטסאפ