הסרת כתמים – מדריך לניקוי שטיח בשיטת עשה זאת בעצמך

שטיח הוא אחד הפריטים היותר מבוקשים בבתי ישראל, ולא קשה להבין מדוע: הוא משפר את המראה והופך את השהות במקום לנעימה פי כמה. חשבו למשל על דריכה על השטיח הרך לעומת הרצפה הקרה, או על ישיבה נעימה על השטח.

הקושי הוא ששטיחים אינם חסינים בפני כתמים, אשר ההתמודדות איתם עלולה להיות מורכבת. אלא אם אתם מתנהלים בדיוק על פי הספר.

לכל כתם יש חוקים משלו

הסרת כתמים משטיח

הנקודה החשובה הראשונה היא שהסרת כתמים משטיחים חייבת לקחת בחשבון את סוג הכתם, אין דינו של כתם שמן דומה לזה של כתם יין, וזו רק דוגמה אחת מני רבות. כתם עלול להיגרם עקב מזונות ומשקאות, הפרשות, מסטיקים וכן הלאה. לעיתים גם דגם השטיח משחק תפקיד.

בכל מקרה יש כמה דגשים שנכונים כמעט בכל המקרים. ה"אויב" הגדול ביותר של מסירי הכתמים הוא הזמן, כאשר כל דקה שעוברת עלולה לגרום להיספגות הכתם בשטיח ולהפיכת מלאכת ההסרה למורכבת יותר. זו הסיבה לכך שחשוב לשים לב להיווצרות הכתם ולבצע מיד את ההסרה הראשונית שלו בעזרת מטלית לחה או נייר סופג, עם מעט מים במידת הצורך.

לאחר הסרת כל מה שניתן להסיר, מתחיל השלב העיקרי של ספיגת הכתם וייבושו. ניתן להשתמש פה בשלל פתרונות, חלקם מיועדים למטרה זו וחלקם אלטרנטיביים: חומרי ניקוי, מסירי שמנים, מלח בישול, חומץ לבן, סודה לשתייה, קצף גילוח ועוד. אם אתם לא יודעים היכן להתחיל, תוכלו לחפש מדריכים באינטרנט או להתייעץ עם חברות הפועלות בתחום.

טעויות נפוצות שחשוב להימנע מהן

יש אנשים שמנסים להסיר כתם שמופיע על גבי השטיח שלהם באופן עצמאי, אולם בפועל רק מנציחים אותו ועלולים לפגוע בשטיח באופן משמעותי. בכך הניסיון לחסוך כמה מאות שקלים עלול לגרום להוצאות כבדות על השבת המצב לקדמותו, או אפילו להרס מוחלט של השטיח שיחייב החלפה שלו.

דוגמה מובהקת לכך היא ניסיונות לשפשף כתמים בעוצמה, בתקווה שהדבר יביא להסרה יסודית של הכתם: לכאורה, פעולת ניקיון מתבקשת מנקודת המבט של רבים. בפועל השפשוף החזק עלול לגרום לכתם להתפשט על גבי השטח ולפגוע בסיבים הרכבים שלו. בניקוי שטיחים, עדינות היא אחת ממילות המפתח החשובות ביותר. חשוב להקפיד על כך.

הכתם לא יוצא? פנו למומחים

אם אתם מעוניינים מראש לטפל בכתם בצורה בטוחה, או מתקשים להסיר אותו באופן עצמאי, יש עדיין המון מה לעשות. הפתרון המתבקש הוא פנייה לחברה המספקת שירותי ניקיון מקצועיים, בדגש על שטיחים. אנשיה יהיו בעלי הניסיון הדרוש, החומרים האיכותיים והשיטות המתקדמות להסרת הכתמים, אותם הם יתאימו באופן מלא לבעיה ספציפית.

יש שימליצו ליצור קודם כל קשר עם חברה הפועלת בתחום על מנת לקבל ממנה ייעוץ ראשוני ולהבין עד כמה מומלץ בכלל לנסות להתמודד עם הבעיה לבד.

 

חייגו עכשיו ייעוץ ראשוני פנייה בווטסאפ