הדרך הטובה ביותר לניקוי מזרונים

מחפשים טיפים לניקוי מזרונים? הגעתם למקום הנכון. בפוסט זה תמצאו את כל הדרכים הכי יעילות לניקוי המזרן שלכם.

אנחנו כל הזמן דואגים להחליף את המצעים והסדינים שלנו, ומקפידים לעשות זאת לעיתים קרובות למדי, כמו פעם בשבוע. אבל לרוב, אנחנו שוכחים שתחום ניקוי המזרונים הוא לא פחות חשוב לשם שמירה על ניקיון המיטה שלנו. וחבל, כי על המזרן שלנו נאגר הרבה יותר לכלוך מכמה שנדמה לנו.

למעשה, המזרן שלנו הוא אחד מהרהיטים הכי מלוכלכים בביתנו, ונאגרות עליו כמויות עצומות של לכלוך. כמו עובש, קרדית האבק, תאי עור מתים ושיערות שנשרו מראשנו. בנוסף, לעיתים נשפכים כל מיני נוזלים או מאכלים על המזרן שלנו, כמו כוס קולה או צלוחית מרק, ואלה גורמים לא רק לכתמים, אלא גם לספיגת נוזלים שמטנפים את המזרן שלנו. כך קורה גם עם הזיעה הנודפת מאתנו במהלך השינה, שעוברת מהמצעים אל המזרן.

נכון שהרבה פעמים נדמה לנו שאם אנחנו מחליפים מצעים לכל היותר פעם בשבוע אז זה מספיק ובכך עשינו את שלנו. אבל החלפת הסדין הרי לא מנקה את המזרן או המיטה שלנו. ולכן ברור שלא ניתן להסתפק בכך אם ניקוי מזרנים וניקוי המיטה הוא משהו שחשוב לנו. כדאי לדעת גם שהלכלוך המצטבר על המזרן עלול להוביל לפריחות, לאלרגיות ולקשיי נשימה, ומכאן שכדאי לנו להקפיד על ניקוי מזרונים יעיל בתדירות גבוהה.

הדרך הכי טובה לניקוי מזרונים

וכעת נשאלת השאלה – מהי הדרך הטובה ביותר לנקות את המזרן וכיצד אפשר לשמור עליו לאורך זמן? הנה כמה טיפים שיכולים לעזור לכם:

 1. טיפול נקודתי
  נשפכה לכם כוס שתייה על המזרן, או שאולי הכלבה עשתה עליו פיפי? בכל מקרה, אל תשאירו את זה ככה. גם ניקוי מהיר עם מגבון כנראה לא יספיק. במקרה כזה ההמלצה היא לשפוך מעט מים חמימים ולהשפריץ על המקום חומר ניקוי מתאים, ורק אז לנקות את האזור בטפיחות עם כמה מגבונים ריחניים. לאחר מכן ייבשו את האזור עם נייר או מגבת.

  2. רכשו מגן מזרון והשתמשו בו
  אם אין לכם עדיין מגן למזרון – אולי הגיע הזמן שתקנו אחד כזה. מדובר במגן מיוחד למזרונים שמונע מזיעה ומנוזלים אחרים וכן מלכלוך כמו אבק ותאי עור מתים להגיע למזרן שלכם. השתמשו במגן המזרון באופן קבוע. זה יעזור לכם למנוע מהרבה לכלוך, נוזלים ואבק להגיע ישירות למזרן שלכם, ויסייע לכם לשמור עליו לאורך זמן. כבסו את מגן המזרן לעיתים קרובות ובטמפרטורה גבוהה, וייבשו אותו בשמש או במייבש כביסה על חום גבוה.

  3. נקו את המזרן ביסודיות פעמיים בשנה
  חוץ מטיפול נקודתי ושימוש במגן למזרן, חשוב לנקות את המזרן ביסודיות כפעמיים בשנה. כדי לעשות זאת, תוכלו להבריש סודה לשתייה – הסופחת את הריחות הלא נעימים ומנטרלת אותם – אל תוך המזרן שלכם. ואם אתם מעוניינים בהסרת כתמים מהמזרן, השתמשו גם במעט מים פושרים עם נוזל כלים והתיזו אותם על המזרן. לאחר מכן ייבשו את המזרן באמצעות מגבת או שואב אבק עם תוסף לרהיטים.

  4. שלחו את המזרן לניקוי מקצועי
  נוסף על כל הטיפים שהוזכרו קודם, כדאי לשלוח את המזרן לניקוי מקצועי, לפחות אחת לכמה חודשים עד שנה. הניקוי המקצועי משאיר את המזרן הרבה יותר נקי מאשר לאחר ניקוי ביתי, ולכן רצוי שלא לוותר על כך אם מעוניינים בשמירה על איכות המזרן לאורך זמן. 

 

חייגו עכשיו ייעוץ ראשוני פנייה בווטסאפ