טיפים שימושיים לניקוי השטיח

הוא משרת אותנו נאמנה בימי החורף בהם הרצפה קרה, הוא פריט דקורטיבי נפלא והוא גם משטח פעילות נהדר יחד עם הפעוטות שמתרוצצים אצלנו בבית ומשרים אווירה שמחה ונפלאה. השטיח שלנו הוא ללא ספק בן בית נפלא שמספק כל כך הרבה טוב והנאה.

ועם זאת, חשוב גם שנשים את הדגש על היבט חשוב והוא הלכלוך הרב שהשטיח עלול לצבור. זהו יכול להיות האבק ששוקע על הרצפה ואט אט עושה גם את דרכו אל האריג, חול שהצטבר על סוליות הנעליים, לכלוכים שהצטברו על הביגוד ועוד.

שטיח מלוכלך – הרבה מעבר לעיצוב הבית

שטיח הוא פריט דומיננטי נורא, שיכול להכתיב את הטון העיצובי שבבית. לא אחת, כאשר אנחנו מגיעים לבית הלקוח ומבצעים פעולת ניקוי מקצועית, הרי שההבדלים בכלל האווירה שבמרחב של הסלון והמטבח היא משמעותית ואף מפתיעה בעוצמתה.

ועם זאת, צריך לשים את הדגש גם על היבטים שאינם רק נוגעים לעיצוב הבית: שטיח מלוכלך הוא קרקע פורייה להופעתם של מזיקים שונים לרבות חרקים זעירים. מרביתם מגיעים מן החוץ אל השטיח, ומוצאים את האריג לאזור מחייה מוצל ונפלא. אז רגע לפני שתמצאו את עצמכם זקוקים לשירותי הדברה מקצועיים, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לשמר את ניקיון השטיח. 

שאיבת אבק לשני צדי השטיח

כאשר אנחנו שואבים את השטיח, לרוב אנו נוהגים לשאוב אך ורק את החלק שמופיע כלפי חוץ.

עם זאת, זוהי טעות נפוצה, ומומלץ בחום לבצע שאיבה לשני צדדיו של השטיח. פעולת השאיבה בחלקו האחורי, גורמת לרעידות ממושכות אשר מפילות את שאריות החול והאבק. ברגע שתרימו את השטיח מן הרצפה, תיווכחו לגלות לא מעט לכלוך שנערם לו.

מומלץ לשאוב קודם כל את חלקו האחורי של השטיח, להרים אותו ולנקות את הרצפה ורק לאחר מכן לנקות את חלקו העליון. 

מעבר עם רול שיערות לפרווה

נשמע לכם תמוה? אבל זהו למעשה פתרון יצירתי שיאפשר לכם לנקות את השטיח באופן מאוד ניכר, ואפילו להקנות לו מראה כמו חדש! 

רול שיערות אמנם נהוג יותר בבתים בהם יש חיות מחמד, אך גם אם אין לכם כלב או חתול שמסתובבים בבית, הרי ששערות, אבק וחול מצטברים על השטיח מדי יום ויום.

מומלץ להשתמש ברול רק לאחר ששאבתם את השטיח, כיוון שבכך מנעתם לעצמכם עבודה כפולה.

סודה לשתייה ומים

"תרופת סבתא" לשטיחים מה שנקרא! אם גיליתם כתם שומני על השטיח, אל חשש. כל שעליכם לעשות הוא לערבב כף של אבקת סודה לשתייה עם כוס מים. טבלו מגבון לח ושפשפו אותו על האזור המדובר.

לאחר מכן, הקפידו לספוג את הלחות שהצטברה על השטיח. מהר מאוד תיווכחו לגלות שהכתם נעלם.

צרו עמנו קשר

כל השיטות הביתיות לא סייעו בהשבת המראה הרענן של השטיח? הצוות המקצועי שלנו ישמח לעמוד לשירותכם.

לקבלת הצעת מחיר משתלמת במיוחד, השאירו לנו פניה באתר או צרו עמנו קשר טלפוני.

חייגו עכשיו ייעוץ ראשוני פנייה בווטסאפ