איזה כתמים אי אפשר להוריד ממזרן?

שינה ערבה היא מרכיב קריטי לבריאות הגוף והנפש. כשאנחנו ישנים, הגוף מבצע עבודות תחזוקה חיוניות, וגם הנפש זוכה, לפחות ברוב המקרים, לרגיעה שהיא כל כך זקוקה לה.

כדי להבטיח שינה תקינה ונעימה, ולכן גם עמוקה מספיק כדי שאפשר יהיה להתמלא מחדש באנרגיות הרצויות, חשוב ליצור תנאים אופטימליים, ואחד מהם הוא מיטה ומזרון נקיים לגמרי.

למרבה הצער, מזרונים רבים לא מתאפיינים ברמת הסטריליות הנחוצה. לפעמים הכתמים נראים לעין ולפעמים אי אפשר לראות את הבעיה ואולי גם לא להבין מהי – אבל היא בהחלט משפיעה לרעה על איכות החיים. בפרט זה המצב כשהמזרון הופך לביתן של קרדיות האבק, אותם חרקים שאפשר לראות רק במיקרוסקופ. כדי למנוע נזקים ולהבטיח שינה טובה באמת, מומלץ לשמור על ניקיון המזרון, כולל במידת הצורך הזמנת שירות ניקוי מזרונים מקצועי בבית הלקוח.

כתמי דם, שמן ושתייה

סוג אחד של כתמים שאפשר לנסות להסיר באמצעים ביתיים, אבל בדרך כלל יידרש ניקוי מזרונים מקצועי על-מנת להעלים אותם, הוא כתמים של דם. במקרה של כתם דם טרי אפשר לפזר אבקת סודה לשתייה על הכתם, לטפוח עליו בעזרת מטלית רכה ואז לשטוף במים קרים עד להעלמת שאריות הדם.

לאחר מכן חשוב להקפיד על ייבוש מלא. גם מי חמצן עשויים לסייע בהסרת כתמי דם, אבל חשוב להשתמש בזהירות וקודם כל בפינה נסתרת, כדי לא להזיק למזרון.

באופן דומה אפשר לטפל באמצעים ביתיים גם בכתמים שנוצרים אחרי אכילה או שתייה לא זהירות במיטה – בעיקר תמיסה של חומץ, מים ואבקת כביסה. כשמדובר בכתמים ישנים, הסיכוי נמוך ואף אפסי, ולעומת זאת חומרי ניקוי מקצועיים, שמטבעם הם עוצמתיים יותר, כן יצליחו להחזיר את המזרון למצב נקי.

כתמי שתן

כשנוצר כתם שתן על מזרון, השלב הראשון שאותו חשוב לבצע בדחיפות הוא ספיגה של הנוזל – באמצעות מגבת או נייר סופג. יש לעבור על האזור הרטוב מספר פעמים כדי להבטיח מקסימום ספיגה. בשלב הבא של ניקוי מזרון עם שתן מרטיבים את החלק המוכתם עם מים ואפשר גם עם מעט אלכוהול רפואי או חומץ כדי לחטא את האזור.

חוזרים על שלב זה בתהליך עד שריח השתן נעלם ואז מייבשים את המזרון. אם עדיין נשאר כתם, הפתרון הוא הזמנת אנשי מקצוע מיומנים.

כתמי זיעה ועובש

תוך כדי שינה אנחנו מזיעים, ובנוסף הגוף שלנו משיל תאי עור מתים. התוצאה: תנאים אופטימליים לקרדית האבק, חרק כאמור מיקרוסקופי שעלול לייצר הפרעות בדרכי הנשימה ואלרגיות. כמו כן ישנם מקרים שבהם לחות, רטיבות שלא טופלה בזמן והיעדר אוורור מתאים מובילים להיווצרות כתמי עובש – שגם הם מאוד מזיקים לבריאות.

כתמים מסוג זה אי אפשר להוריד בלי עזרת מומחים בתחום. רק ניקוי מזרנים מקצועי, עם חומרי ניקוי שיש רק לחברות מסחריות, יחזיר את הניקיון למזרן ואת האפשרות לישון בלי נוכחות של חרקים ומזיקים אחרים.

חייגו עכשיו ייעוץ ראשוני פנייה בווטסאפ